Katažina Zvonkuvienė pravirko „Valanda su Rūta“ studijoje: „Aš negalėjau leisti savo tėčiui ten numirti“

LNK pokalbių laidos „Valanda su Rūta” studijoje tema apie eutanaziją pravirkdė ne vieną pašnekovą. Tarp jų ir garsią dainininkę Katažiną Zvonkuvienę. Kai buvo filmuojama laida, jos tėtis dar buvo gyvas, tačiau atlikėjos šeimoje jau tvyrojo nelaimės nuojauta, nes medikai buvo įspėję laukti blogiausio. Jautrią diskusiją žiūrovai išvys šio penktadienio  vakarą 19.30 val. lyderiaujančią LNK televiziją.

„Tėtis jau seniai sirgo, kol galėjome, slaugėme jį namuose, tačiau atėjo metas, kai teko paguldyti jį į slaugos ligoninę. Mes gavome siuntimą į Sapiegos  ligoninę. Bet pamačiusi, kaip ji atrodo, aš pasakiau, kad negaliu leisti savo tėčiui ten numirti. Tai, ką ten mačiau mane šokiravo, išėjusi iš to pastato apsiverkiau. Su šeima perkėlėme tėtį į privačius slaugos namus”, - pasakojo Katažina. Po mėnesio, praleisto privačiuose slaugos namuose, dainininkės tėčio gyvybė užgeso.

Paklausta, ką ji mano apie Lietuvoje žadamą įteisinti eutanaziją, Katažina sakė, kad ji sau niekada neatleistų, jeigu sutiktų pritaikyti eutanaziją savo artimam žmogui.

Kitokios nuomonės buvo Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė ir prisipažino, kad, matydama sunkiai sergančio savo vyro Rolando Pavilionio kančias, ji būtų pasinaudojusi Eutanazijos įstatymu, jeigu tuo metu jis būtų įteisintas.

„Aš maldavau, kad gydytojai palengvintų mano vyrui kančias”,  - neslėpė Aušrinė, išrėžusi, kad ji  pati pasirašytų dokumentą, leidžiantį taikyti eutanaziją, jeigu beviltiškai sirgtų: „Nenori būti mėsos gabalu, kurio gyvybė palaikoma tik vaistais“

Kitas laidos pašnekovas verslininkas Žilvinas Grigaitis taip pat buvo atviras ir prisipažino, kad yra pasirašęs Australijoje dokumentą, kuris leidžia jo žmonai Elle atjungti gyvybę palaikančius aparatus, jeigu Žilvinas atsidurtų komos būsenoje.

Jau šį vakarą 19.30 val. LNK televizijos eteryje – laida „Valanda su Rūta” tema apie eutanaziją, pravirkdžiusi ne tik Katažiną Zvonkuvienę.

Pranešimą paskelbė: LNK TV
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2014-09-11 14:13
Žiniasklaida, viešieji ryšiai
pasidalinti
atgal