Šiuolaikinė mokymosi aplinka mokyklose tampa būtinybe

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidedančioje mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2015” šalies švietimo bendruomenei pristatomas realiai veikiančios „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ modelis ir jo nauda moksleivių ugdymui. Parodos metu vykstančiame konkurse šalies mokyklos galės laimėti 20 tūkst. eurų vertės išmanią klasę. 

Kauno Milikonių pagrindinė mokykla šiuos mokslo metus pasitiko su pirmąja Lietuvoje eksperimentine klase. Į vieną projektą integruota programinė įranga, įrenginiai, mokymosi turinys ir interaktyvios pamokos pirmą kartą pristatomos ir parodoje „Mokykla 2015“.

„Spartaus interneto apjungtos išmaniosios technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl jų taikymas mokyklose šiandien jau yra ne inovacija, o būtinybė. Naujai kartai žinias turime pertekti jiems suprantamu būdu, vizualia kalba ir mokant saugaus naudojimosi virtualia erdve,“ – sako „Teo“ IT paslaugų vadovas Viktoras Daukšas.

„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ stende (4.08) dvi dienas taip pat vyks pamokos, kuriose mokytojai iš visos Lietuvos pasidalins savo patirtimi ir metodais, kaip su išmaniosiomis technologijomis galima pasiekti geresnių mokymosi rezultatų, pritaikant mokymosi procesą pagal kiekvieno mokinio sugebėjimus.

„Tyrimai rodo, kad visiems vienoda mokymosi programa nebeatitinka šiandienos poreikių. Vaikai yra skirtingi ir šiuolaikinės ugdymo įstaigos tikslas turėtų būti ne suvienodinti moksleivių žinias, o ugdyti ir atskleisti kiekvieno vaiko individualius gebėjimus,“ – sako Malvina Majauskaitė, mokymosi turinį ir el. dienyną mokykloms kuriančios  „TAMO grupės“ pardavimų vadovė. 

Išmanioje klasėje mokinių užduotys, mokytojo dienynas ar kita medžiaga nėra įrašomos į kompiuterį, o pasiekiamos debesyse – prie duomenų bazių prisijungiant sparčiuoju belaidžiu internetu. Tai ne tik palengvina mokytojų darbą, bet ir didina mokininių motyvaciją ir įsitraukimą.

„Kuo modernesnes mokymo priemones suteiksime vaikams šiandien, tuo ateityje jiems bus lengviau. Jau dabar „Office“ išmanymas yra antras pagal populiarumą reikalavimas darbo skelbimuose. Tyrimų duomenimis, leidžiant klasėje naudoti planšetinius kompiuterius su skaitmeniniais pieštukais, vaikai net 56 proc. dažniau piešia diagramas, įvairius simbolius, o tai padeda jiems pagerinti mokymosi rezultatus net iki 40 procentų“, – sako „Microsoft Lietuva“ technologijų ekspertas Šarūnas Končius.

„Šiuolaikine mokymo(si) aplinka“ susidomėjusios mokyklos, mokytojai, mokiniai ar švietimo įstaigų darbuotojai parodos metu vykstančiame konkurse galės laimėti tokią pačią 20 tūkst. eurų vertės išmanią klasę. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygas galima rasti čia.

Ši klasė yra sukurta kaip modelis kitoms Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą. Partnerius Kaune pradėtam bendram projektui subūrė „Teo“ ir jį įgyvendina kartu su „Microsoft Lietuva“, „TAMO grupe“, BMK ir „Hewlett-Packard“. Projektą kuriančios bendrovės yra savo sričių lyderės: IT ir telekomunikacijų, programinės įrangos, elektroninių žinynų, mokymo ir kompiuterinės įrangos. 

Pranešimą paskelbė: TEO LT, AB
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2015-11-06 11:30
Švietimas ir mokslas, ITT
pasidalinti
atgal