Lietuvos parlamentarų kelionės – nuo Japonijos iki JAV

Baigiantis ketverių metų parlamentarų kadencijoms prasidėjo politikų kelionės po visą pasaulį. Štai Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys išskrido į Niujorką.

„Aš kadangi esu tarpparlamentinės sąjungos grupės Lietuvoje pirmininkas, kiekvienais metais yra organizuojami klausymai parlamentarams. Įvairios temos būna, kuriose susirenka tarpparlamentinės sąjungos nariai kartu su Jungtinių Tautų įvairiais atstovais“, - 19 val. 30 min. laidoje KK2 šį trečiadienio vakarą kalbės politikas.

 

Žurnalistų paklaustas, kiek kartų lankėsi Niujorke, politikas sakė, kad suskaičiuoti būtų sunku: „Tikrai nevedu tos statistikos. Bet esu dalyvavęs ir praeitoje kadencijoje su tuo metu Seimo pirmininke Irena Degutiene, ir su Vydu Gedvilu komandiruotėje. Taip pat ir su šeima nuskridę atostogų tikslais buvome, ne kaip komandiruotėje“.

 

Praėjusiais metais parlamentarai skraidė itin daug. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė lankėsi Ukrainoje, Briuselyje, JAV. O ne už ilgo keliaus ir į Japoniją.

 

Seimo narys Domas Petrulis buvo Vašingtone ir Majamyje, o Mečislovas Zasčiurinskas penkias dienas Irane dalyvavo gyvulininkystės parodoje „Iran Plex 2015“.

 

Tačiau tokios kelionės atrodo įtartinos buvusiai ministrei Rasai Juknevičienei: „Čia man labiau panašu į turizmą, mano visos komandiruotės susijusios su NATO“.

 

Rasa Juknevičienė – viena didžiausių keliauninkių Lietuvos parlamente. Politikė aktyvi NATO asamblėjų ir konferencijų dalyvė. Tačiau iš visų kelionių labiausiai įstrigo įspūdžiai Tokijuje - pro savo autobuso langą R. Juknevičienė matė Japonijos imperatoriaus langą, už kurio buvo ir pats Imperatorius.

Anot R. Juknevičienės, Seimo nariai kelionėms dažniausiai renkasi ekonominės klasės skrydžius: „Žiūrim bilietų kainas, skrendame ekonomine klase, kuri yra pigiausia“.

 

Vienintelis Seimo narys Stasys Brundza per šią  kadenciją niekur nekeliavo. Buvęs lenktynininkas sako, kad per gyvenimą yra daug pasaulio apkeliavęs: „Aš per gyvenimą tiek prisivažinėjęs, kad man nelabai ir reikia. Tiesa, prašysiuos į Briuselį pas Transporto komisarę, kuri čia buvo Lietuvoje, nes aš manau, kad yra visa eilė problemų“.

 

Daugiau apie politikų kelionės žiūrėkite šį trečiadienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.

Pranešimą paskelbė: LNK TV
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-02-03 10:17
Žiniasklaida, viešieji ryšiai
pasidalinti
atgal