Kaimo reikalų komitetas siūlo leisti be aukciono parduoti savivaldybių įsigytą žemę

Seimo Kaimo reikalų komitetas, kaip papildomas komitetas, šios dienos posėdyje pritarė Seimo narių A. Mitrulevičiaus, A. Kubiliaus, G. Steponavičiaus ir K. Daukšio pateiktam Žemės įstatymo Nr. I-446 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIP-4467 ir pasiūlė pagrindiniam Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui tobulinti įstatymo projektą pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas ir Kaimo reikalų komiteto pasiūlymą.

Šio įstatymo projekto tikslas – leisti savivaldybėms nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus parduoti be aukciono, jeigu jie užstatyti fiziniams ir juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausančiais statiniais ar įrenginiais.

Komitetas siūlo nustatyti, kad savivaldybės be aukciono galėtų parduoti tik iš privačių asmenų įsigytą žemę, o šių žemės sklypų pardavimo kaina negali būti mažesnė už jų vertę, nustatytą pagal individualų vertinimą, atliktą Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-06-22 15:12
Politika, Žemės ūkis
pasidalinti
atgal