„Garsų šešėliai“ nuspalvins ryškių emocijų tonais

Gegužės 17 d., trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje pirmąkart  klausysimės ansamblio „Claviola“ pasirodymo. Ryškių emocijų tonais ir pustoniais nuspalvintoje programoje „Garsų šešėliai“ trio scenos  partnere bus solistė Ernesta Juškaitė (sopranas).

Į netipiškos sudėties  (klarnetas, altas, fortepijonas) ansamblį susibūrę trio „Claviola“ nariai savo kūrybinę veiklą pradėjo prieš 10 metų, dar studijuodami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau jie tobulinosi Paul Dukas ir Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijose (Prancūzija), Kopenhagos karališkojoje akademijoje (Danija), Štutgarto muzikos akademijoje (Vokietija) bei Karališkajame šiaurės muzikos koledže Mančesteryje (Didžioja Britanija).

Šiandien bendraminčių kolektyvas aktyviai reiškiasi šalies muzikiniame gyvenime: laimėjo keletą konkursų, vykusių Italijoje, Austrijoje, Latvijoje, Šveicarijoje, Lietuvoje, taip pat įrašė kompaktinę plokštelę. „Claviola“ dalyvavo įvairiuose festivaliuose, tarp jų: „Pažaislio muzikos“, „Thomo Manno“, „Iš arti“, „Muzikos ruduo“, „Druskomanija“, ,„E. Griego ir M. K. Čiurlionio“, „Kuršių Nerija”, „Neu/Now“ festivalyje Estijoje, „Harmos“ festivalyje Portugalijoje bei kituose.

Trio jau atliko apie 20 premjerų, iš kurių didžioji dalis jam ir dedikuota, Ansambliui kūrinius sukūrė kompozittoriai O. Balakauskas (2 opusai), J. Juozapaitis (2 opusai), V. Germanavičius (2 opusai),   R. Mačiliūnaitė, A .Kubiliūnas (2 opusai), J. Jurkūnas, A. Mikoliūnas, N. Natalevičius, U. Giedraitytė, A. Maslekovas, D. Boukouvalas, J. Polaczyk ir kiti.

Solistė Ernesta Juškaitė šiuo metu dėsto dainavimo meną LMTA. Ji yra tarptautinių konkursų Vokietijoje laureatė, penkis kartus savo rankose laikiusi garbingus 1-osios vietos diplomus. Buvusi klaipėdietė dainavimo studijas pradėjo S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau bakalauro laipsnį įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Operos magistro studijas tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija). Nuo 2016 m. LMTA doktorantūros studijose E. Juškaitė vykdo meninį projektą ir tiria R. Strausso dainų refleksijas.

Vokietijoje solistė sukūrė nemažai operos vaidmenų. Jos repertuaras gausus ne tik oratorijos ir operos žanrais, bet taip pat ir Lied, kuriam solistė skiria ypatingą dėmesį. Atlikėja yra nuolat kviečiama į tarptautinius projektus Vokietijoje, o koncertiniai turai siekia nuo Europos iki Kinijos bei Japonijos.

Koncerte „Garsų šešėliai“ E. Juškaitės ir trio „Claviola“ interpretacijoje suskambės ekspresyvūs vokaliniai ir kameriniai opusai. Tarp jų bus ir pernai Anapilin iškeliavusio kompozitoriaus Juliaus Andrejevo kūrinys. Taip trio pagerbs savo pedagogą, dėsčiusį jam kamerinio ansamblio discipliną LMTA. Taip pat klausysimės Louiso Spohro, Leo Smito, Johanneso Brahmso, Jean Françaix bei Loretos Narvilaitės kūrinių.

Maloniai kviečiame!

Pranešimą paskelbė: Klaipėdos koncertų salė
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2017-05-10 16:45
Kultūra
pasidalinti
atgal