Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Ministras Narkevičius demonstruoja nepagarbą ne tik Seimui, bet ir neįgaliųjų bendruomenei“

2019 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Justas Džiugelis ir Ingrida Šimonytė vėl inicijuoja klausimo dėl išlygų pratęsimo iki 2024 m. „Lietuvos geležinkeliams“ nepritaikyti traukinių ir peronų neįgaliesiems svarstymą Seimo Neįgaliųjų teisių komisijoje (NTK) ir ragina jos pirmininką Gediminą Vasiliauską kreiptis į Ministrą Pirmininką su prašymu nesvarstyti šio klausimo tol, kol Susisiekimo ministerijos parengtas veiksmų planas nebus pristatytas NTK ir apsvarstytas su nevyriausybinėmis žmonių su negalia organizacijomis.

Lietuva yra ne tik įsipareigojusi užtikrinti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatų įgyvendinimą ir imtis priemonių, kad neįgalieji galėtų gyventi savarankiškai ir visapusiškai dalyvauti visose gyvenimo srityse, bet ir sudaryti sąlygas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms keliauti geležinkelių transportu Lietuvos teritorijoje ir tarptautiniais maršrutais. Tačiau jau du kartus atidėtų įsipareigojimų vykdymą Susisiekimo ministerija ir vėl prašo nukelti penkeriems metams.

Dėl šio žmonių su negalia visuomenę papiktinusio fakto spalio 10-ąją įvyko neeilinis NTK posėdis, kurio metu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius įsipareigojo parengti priemonių planą ir jį pristatyti komisijai bei nevyriausybinėms neįgaliųjų organizacijoms dar prieš šiuo klausimu balsuojant Vyriausybei. Tačiau pažadai liko netesėti: šiandien, lapkričio 13-ąją, ministrų kabinetas posėdyje ketina svarstyti klausimą dėl išlygų „Lietuvos geležinkeliams“ pratęsimo ir protokoliniu nutarimu patvirtinti Susisiekimo ministerijos parengtą priemonių planą.

„Jau šiandien matome, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nepaiso duotų pažadų, todėl tampa sunku tikėti ir planu, kurį planuojama įgyvendinti per ateinančius penkerius metus. Neįgaliųjų bendruomenė negali būti ir toliau klaidinama tuščiais pažadais, todėl būtini papildomi susisiekimo ministerijos ir Vyriausybės įsipareigojimai“, – įsitikinęs NTK pirmininko pavaduotojas Justas Džiugelis.

TS-LKD frakcijos narių kreipimąsi palaiko ir socialdemokratų frakcijos narė Raminta Popovienė.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2019-11-13 09:15
Politika
pasidalinti
atgal