LVŽS alkoholio vartojimo mažinimo priemones įgyvendina tik įsitikinusi jų būtinumu ir efektyvumu

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuosekliai vykdo rinkimų programą ir yra įgyvendinusi visą eilę efektyvių priemonių, kuriomis mažinamas alkoholio vartojimas. Pernai Pasaulio sveikatos organizacija, parašiusi raštą sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, gyrė priimtas ir efektyviai Lietuvoje taikomas mokslu pagrįstas alkoholio kontrolės priemones. Kad priimti sprendimai yra teisingi, liudija ir pastarųjų dienų statistika: lyginant su 2016 m. alkoholinės psichozės atvejų Lietuvoje sumažėjo 41 proc, apsinuodijimų alkoholiu – 28 proc.

Visuomenėje prasidėjus diskusijai dėl 0 promilių ribos nustatymo asmenims, vairuojantiems transporto priemones, LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Informatikos ir ryšių departamentą prie  Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, prašydamas pateikti statistinius duomenis, kiek neblaivūs (nuo 0 iki 0,4 promilių) asmenys padaro administracinių teisės pažeidimų vairuodami transporto priemones. Taip pat kreipimesi domimasi, kiek efektyvus buvo ankstesnės kadencijos Seimo sprendimas 0 promilių  tolerancijos ribą nustatyti  taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių vairavimas, vairuotojams.

„Prasidėjus  diskusijoms dėl 0 promilių  tolerancijos ribų išplėtimo yra būtina žinoti, kiek efektyvūs anksčiau priimti sprendimai ir kokių rezultatų galime tikėtis. Dėl to yra būtini statistiniai duomenys, kuriuos ir paprašėme pateikti. Mums svarbu žinoti, kaip veikia mūsų priimti įstatymai ir kokio rezultato galime tikėtis iš naujai pasirodžiusių iniciatyvų. Juo labiau, kad Seimas jau praėjusiais metais ėmėsi priemonių reikalingų mažinant neblaivių asmenų skaičių keliuose. 2019 m. sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios įsigaliojo 2019 m. balandžio 1 d. Pataisos  pašalino teisinio reguliavimo spragas, kurios sudarė galimybę asmenims, vairavusiems transporto priemonę neblaiviems ir atsisakiusiems pasitikrinti neblaivumą, piktnaudžiauti teise. T. y.,  išvengti baudžiamosios atsakomybės, o būti nubaustiems tik administracine nuobauda, nors pati veika iš tikro yra pavojinga, kelianti grėsmę kitų eismo dalyvių sveikatai, gyvybei, turtui. Gavę duomenis, vertinsime ir šitos priemonės efektyvumą. Tik vertindami situaciją, analizuodami duomenis, galime suprasti, ar teisingu keliu einame.“, -  teigia LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Šių metų sausio 1 d. įsigaliojusiojo ir  Administracinių nusižengimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos, kuriomis  įtvirtinta galimybė, asmeniui sutikus, naudoti naują administracinio poveikio priemonę – draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.  Tikimasi, kad jie taip pat prisidės prie eismo keliuose saugumo užtikrinimo.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-02-14 09:16
Teisėsauga, teisėtvarka, Politika
Kontaktinis asmuo
Seimo narys Ramūnas Karbauskis
Tel. (8 5) 239 6102

El. p. Ramunas.Karbauskis@lrs.lt
pasidalinti
atgal