LVŽS Taryba priėmė sprendimus dėl politiko Tomo Tomilino galimybės eiti su atstovavimu sąjungai susijusias pareigas

Šiandien Vilniuje vykstančios LVŽS Tarybos posėdžio metu partijos skyriams bei LVŽS šešėlinio ministrų kabineto nariai iškėlė klausimą dėl  LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS frakcijos seniūnės Seime pavaduotojo Tomo Tomilino elgesio išduodant LVŽS vertybines nuostatas bei nevykdant LVŽS įsipareigojimų rinkėjams.

LVŽS tarybos narių siūlymu buvo priimtas sprendimas atšaukti Tomą Tomiliną iš LVŽS šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų. LVŽS frakcijai Seime rekomenduota spręsti jo galimybės toliau eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas klausimą. Taip pat priimtas sprendimas siūlyti Tomui Tomilinui pačiam atsistatydinti iš užimamų LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS valdybos nario pareigų.

Seimo nario, šešėlinio krašto apsaugos ministro Dainiaus Gaižausko teigimu, toks sprendimas brendo jau seniai. LVŽS šešėlinio ministrų kabineto nariai su nusivylimu stebėjo, kaip jų kolegos Tomo Tomilino vieši komentarai tradicinės šeimos klausimais prieštarauja LVŽS politinei programai, žemino LVŽS šešėlinės Vyriausybės darbų vertybines kryptis. „Nematydami toliau jokių galimybių šešėlinės Vyriausybės formatu kartu dirbti su šešėliniu ministru Tomu Tomilinu bei siekdami tolesnio darnaus ir sklandaus šešėlinės Vyriausybės darbo, kreipėmės į LVŽS tarybą, kad ji priimtų sprendimą ir deleguotų kitą asmenį. Mes esame ypač atidūs, vertindami savo įsipareigojimus Lietuvos rinkėjams ir jei prieš rinkimus įsipareigojome atstovauti tam tikras vertybes, vadinasi, privalome pateisinti rinkėjų į mus įdėtas viltis ir jų neišduoti. Turime įgyvendinti rinkimų programą, o, nesidangstydami tariama demokratija, imti imituoti Laisvės partijos elgesį bei pradėti atstovauti liberalias vertybes. Mūsų rinkėjui tai yra nesuvokiama, kaip nesuvokiama ir kiekvienam Tarybos nariui, kuris šiandien balsavo dėl kolegos Tomo atšaukimo iš užimamų pareigų. Nesame partija, kuri išduoda savo vertybes, mes nuosekliai jas  saugome ir giname, suprantame duotų įsipareigojimų reikšmę“, – teigia Seimo narys Dainius Gaižauskas.

LVŽS Kauno skyriaus pirmininkės Vaidos Pranarauskaitės teigimu, LVŽS skyrių pirmininkai Tarybos posėdžio metu kėlė klausimą dėl to, ar T. Tomilinas, atvirai prieštaraujantis partijos vertybinėms nuostatoms, gali užimti pareigas, kurios yra susijusios su atstovavimu partijai ar partijos frakcijai Seime. „Toks partijos kolegos elgesys klaidina rinkėjus, sudaro tariamą įspūdį, kad LVŽS atsitraukia nuo savo vertybių, o asmeniniai vieno asmens įsitikinimai viešojoje erdvėje suprantami kaip partijos ar frakcijos pozicija. Tokia situacija daro nepataisomą žalą LVŽS, diskredituoja mus rinkėjų akyse, kai tuo tarpu partija, priešingai, yra vienintelė, kuri šiuo metu nuosekliai laikosi savo įsipareigojimų rinkėjui ir gina vertybes. Linkiu, kad tokie išliktume ir ateityje. Vertybės mums nėra kintantis dalykas. Tai – pastovus įsipareigojimas. Tą ir norėjome pasakyti kolegai T. Tomilinui, kai taryboje jį raginome trauktis iš visų užimamų pareigų LVŽS partijos vadovybėje ir frakcijoje Seime“, – sako LVŽS skyriaus pirmininkė V. Pranarauskaitė.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-06-16 18:57
Politika, Žiniasklaida, viešieji ryšiai
pasidalinti
atgal