Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dalyvaus COSAC pirmininkų susitikime

2021 m. liepos 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė liepos 19 d., pirmadienį, dalyvaus nuotoliniame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime. Šį susitikimą rengia Slovėnijos, kaip Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės, parlamento rūmai – Slovėnijos Respublikos Nacionalinė Asamblėja ir Valstybės Taryba. Tai  pirmas nuo 2021 m. liepos 1 d. Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos organizuojamas parlamentinio matmens renginys.

Susitikime numatoma pristatyti Slovėnijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, aptarti kibernetinio saugumo Europos Sąjungoje klausimus.

Konferencijos programa (anglų k.)

 Į COSAC konferenciją susirenka komitetų, atsakingų už Europos reikalus ES valstybėse narėse ir Europos Parlamente, atstovai. COSAC pirmininkų susitikimo tikslas yra parengti COSAC plenarinį posėdį. Be to, pirmininkai aptaria aktualias ES politikos temas atsižvelgdami į pirmininkaujančios šalies prioritetus, nagrinėja klausimus, susijusius su nacionalinių parlamentų dalyvavimu ES reikaluose.

Nepaisant to, kad dėl COVID-19 pandemijos rengti fizinius susitikimus galimybės ribotos, nacionaliniai parlamentai ir toliau bendradarbiauja naudodamiesi skaitmeninėmis platformomis.

 

Slovėnija pirmininkauja ES Tarybai 2021 m. liepos 1 d. – gruodžio 31 d.

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239684

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-07-19 07:39
Politika, ES
pasidalinti
atgal