Seimo lankytojų centre bus pristatyta paroda „Lenkija ir Lietuva – kartu vardan laisvės“

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: Ketvirtadienis, 2022 m. kovo 10 d.
Renginio pradžia: 15:30
Renginio vieta: Seimo lankytojų centras

2022 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Rytoj, kovo 10 d., 15.30 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) įvyks parodos „Lenkija ir Lietuva – kartu vardan laisvės“ atidarymas.

Sveikinimo žodį tars parodos iniciatorė Lietuvos Respublikos Seimo narė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Senatu ir Seimu grupės pirmininkė Rita Tamašunienė, Lenkijos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lietuvos Respublika grupės pirmininkė Ivona Arent (Iwona Arent), Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje Politikos ir ekonomikos skyriaus vedėjas, l. e. ambasadoriaus pareigas Andžejus Dudzinskis (Andrzej Dudziński), Lenkijos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Ana Pekarska (Anna Piekarska).

Nemenčinės daugiafunkcio kultūros centro atstovai pristatys muzikinę programą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Ekspozicijoje pristatomi svarbiausi Lietuvos ir Lenkijos santykių momentai abiejų šalių istorijai lemtingais 1989–1990 m., Baltijos kelio akimirkos, Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo dokumentai.

„Lietuvos Sąjūdžio ir Lenkijos „Solidarumo“ laisvės judėjimų veikla 1989–1990 m. abiejų šalių istorijoje buvo labai svarbi. Abu judėjimai smarkiai prisidėjo prie šalių išlaisvinimo nuo sovietų okupacijos ir užmezgė glaudų bendradarbiavimą. Pirmoji vieta, kurią 1989 m. pasirinko Lietuvos Sąjūdžio nariai užsienio vizitui, buvo Varšuva, o 1991 m. sausio 13 d. Lenkijos žurnalistai ir politikai buvo Lietuvos parlamente, kai šalia parlamento stovėjo barikados, o po miestą važinėjo sovietų tankai“, – pažymi parodos iniciatorė R. Tamašunienė.

Maloniai kviečiame dalyvauti parodos atidaryme arba stebėti tiesioginę jo transliaciją Seimo „YouTube“ paskyroje.

Seimo lankytojų centre paroda „Lenkija ir Lietuva – kartu vardan laisvės“, kurią parengė Lenkijos istorijos muziejus Varšuvoje ir Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje bendradarbiaudami su Lietuvos valstybės centriniu archyvu, Lietuvos ypatinguoju archyvu ir Lenkijos institutu Vilniuje, bus eksponuojama iki kovo 20 d. Parodą apžiūrėti galima pirmadienį 8–17 val., antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 8–19 val., penktadienį 8–15.45 val.

Primename, kad visi vyresni kaip 6 metų amžiaus asmenys uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose privalo viso renginio metu dėvėti respiratorius ar medicininės veido kaukes.

Daugiau informacijos apie parodą

Lietuvos regionų frakcijos referentė

Ivona Taraškevič

Tel. (8 5) 239 6567, el. p. ivona.taraskevic@lrs.lt

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Lankytojų centro biuro vyriausioji specialistė

Laima Šandarienė

Tel. (8 5)  239 6206, el. p. laima.sandariene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-03-09 11:11
Politika, Kultūra
Renginio pradžia
2022-03-10, ketvirtadienis15:30
Renginio vieta
Seimo lankytojų centras
pasidalinti
atgal