Dvidešimties diplomatinių atstovybių pareiškimas Tarptautinės kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dienos (IDAHOBIT) ir „Baltic Pride 2022“ proga

Gegužės 17 d. minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną (IDAHOBIT) ir švenčiant „Baltic Pride 2022“ renginį, kuris vyks Vilniuje birželio 1-5 d., dar kartą patvirtiname pagrindinį principą, kurį tvirtai ir įtikinamai remia Europos Sąjunga, kad žmogaus teisės yra visuotinės ir kad kiekvienas asmuo turi teisę jomis naudotis laisvai, vienodai, atvirai, be diskriminacijos ar baimės.

Todėl reiškiame paramą Lietuvos LGBTIQ+ bendruomenės nariams, nes jie siekia įtraukties ir pripažinimo, kad šeima turi daugelį įvairių formų. Tvirtai laikomės demokratinių vertybių, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orumą ir lygybę, nepriklausomai nuo to, kas jis yra, kur gyvena ir ką myli. 

Todėl dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą visur ir visada remti LGBTIQ+ asmenų žmogaus teises, įskaitant tų, kurie Lietuvoje rado prieglobstį atvykę iš kaimyninių Rusijos ir Baltarusijos, kur LGBTIQ+ organizacijos ir asmenys yra vieni iš dažniausiai patiriančių represinių režimų priekabiavimą ir smurtą. Be to, šie priverstiniai žmonių persikėlimai rodo, kad dėl neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos agresijos prieš Ukrainą dėmesio centre atsidūrė ir nuo karo nukentėję LGBTIQ+ asmenys.

Su nekantrumu laukiame artėjančių IDAHOBIT ir „Baltic Pride 2022“ renginių ir labai dėkojame organizatoriams, savanoriams bei visiems, kurie dirba ginant LGBTIQ+ asmenų teises Lietuvoje ir už jos ribų.

Pareiškimą pasirašo:

Alana Hudson, Naujosios Zelandijos ambasadorė
Alix Everard, Prancūzijos ambasadorė
Arja Makkonen, Suomijos ambasadorė
Bonnie Horbach, Nyderlandų Karalystės ambasadorė
Brian Olley, Jungtinės Karalystės ambasadorius
Diego Ungaro, Italijos ambasadorius
Elín Flygenring, Islandijos ambasadorė
Hans Brask, Danijos ambasadorius
Inger Buxton, Švedijos ambasadorė
José María Robles Fraga, Ispanijos ambasadorius
Kevin Rex, Kanados ambasadorius
Lloyd Brodrick, Australijos ambasadorius
Luc Jacobs, Belgijos Karalystės ambasadorius
Matthias Sonn, Vokietijos ambasadorius
Ole T. Horpestad, Norvegijos ambasadorius
Paul Schmit, Liuksemburgo ambasadorius
Peter McIvor, Airijos ambasadorius
Robert S. Gilchrist, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius
Yossi Levy, Izraelio ambasadorius
Yvonne Toncic-Sorinj, Austrijos ambasadorė

Pranešimą paskelbė: JAV ambasada
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-05-17 06:00
Tarptaut.santykiai, Politika
Kontaktinis asmuo
Jurgita Jacovskienė
Spaudos ir media koordinatorius
JAV ambasada
3706148787051
JacovskieneJ@state.gov
pasidalinti
atgal