Prof. R. Pavilionio 70-metį paminėsime konferencija ir parodomis

Šiemet liepą buvusiam Vilniaus universiteto rektoriui profesoriui Rolandui Pavilioniui (1990–2000) būtų sukakę 70 metų. Vilniaus universitetas ir Lietuvos mokslų akademija gegužės 16 d. organizuoja šios sukakties minėjimą.

9.30–11.15 val. VU Mažojoje auloje vyks konferencijos „Suprasti pasaulį, kalbą ir save“ I sesija. Pranešimus skaitys prof. Evaldas Nekrašas („Rolandas – bičiulis, filosofas, rektorius“), prof. Marija Aušrinė Pavilionienė („Gyvenimo kartu prasmės“), doc. Saulius Vengris („Universiteto rektoriaus veiklos dimensijos“).

Paskui prisiminimais dalysis prof. Marius P. Šaulauskas, prof. Vytautas Kaminskas, Česlovas Juršėnas, prof. Raimundas Lopata, Birutė Butkevičienė, doc. Erika Sausverde ir kiti profesoriaus bendražygiai, kolegos.

12.30 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje bus atidaryta paroda „Prof. Rolandas Pavilionis (1944–2006). Prasmė ir tapatumas“. Parodoje, naudojantis VU bibliotekos Rankraščių skyriuje saugomo buvusio rektoriaus asmens fondo dokumentais, jo spausdintais darbais, nuotraukomis iš šeimos archyvo, atspindėta profesoriaus mokslinė ir kūrybinė veikla. Vienas stendas bus skirtas semiotiko Algirdo Juliaus Greimo laiškams, adresuotiems prof. R. Pavilioniui.

14.15–17.30 val. Filosofijos fakulteto 201 auditorijoje vyks konferencijos II sesija „Prasmė ir tapatumas analitinėje filosofijoje“. Pranešimus skaitys mokslininkai iš VU, Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Europos humanitarinio ir Centrinio Europos universitetų.

VU centrinių rūmų rektorato koridoriuje taip pat veiks fotografijų paroda „Nenuilstamai nešęs šviesos deglą...“, kurioje į prof. R. Pavilionį bus galima pažvelgti keletu rakursų: kaip į Vilniaus universiteto rektorių, mitingų ir protestų dėl geresnės aukštųjų mokyklų padėties organizatorių ir dalyvį, aistringą muziką, neabejingą įvairioms visuomeninėms iniciatyvoms, galiausiai kaip į paprastą žmogų, apsuptą artimiausių žmonių.

Pranešimą paskelbė: Vilniaus universitetas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2014-05-14 13:34
Švietimas ir mokslas, Žiniasklaida, viešieji ryšiai
pasidalinti
atgal