Šarūnės Vaitkutės paroda „Pamesta-rasta“ galerijoje MENO NIŠA

Šarūnės Vaitkutės atradimai

Asmeninė paroda „Pamesta-rasta“ galerijoje MENO NIŠA

2014 12 11 – 2015 01 06

Atidarymas 2014 m. gruodžio 11 d., ketvirtadienį, 18 val.

Spaudos konferencija: 17 val.

Šarūnės Vaitkutės, vienos aktyviausių Lietuvos metalo menininkių, pirmoji asmeninė paroda vadinasi „Pamesta-rasta“. Kas pamesta? Kas rasta? Viskas iš pradžių.

Menininkė aktyviai kuria ir dalyvauja parodose jau visą dešimtmetį. Po laimėjimų tarptautiniuose konkursuose, daugybės dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje, keturių asmeninių parodų drauge su Dainium Narkum Šarūnė galerijoje „Meno niša“ eksponuoja naujausius savo darbus. Per dešimties metų laikotarpį susiformavo unikalus stilius, originali meninė kalba ir stilistika, kurią atpažinsi iš karto. Ir apsidžiaugsi radęs. Juk kalbame apie tai, kas pamesta ir kas randama...

Šarūnė Vaitkutė visuomet buvo ir dabar tebėra poetė - anaiptol ne todėl, kad būtų kada nors pastebėta kurianti eiles. Tačiau jos kūriniai persmelkti savitos poezijos. Tokios, kuri suvokiama be žodžių. Tačiau jei ankstesniuosiuose darbuose toji poezija būdavo išreiškiama santūriomis, bet atpažįstamomis augalinio pasaulio formomis, įmantriai išlenkta medžio ar žiedlapio linija ar subtilia užuomina, tai dabar bet koks literatūriškumas dingsta. Šarūnė kalba santūriai, taupiai ir labai taikliai. Tai – grynųjų formų poezija. Ji pasiekiama, ne pajungiant savo valiai, bet prisitaikant, suprantant ir atskleidžiant. Autorė kalba medžiagomis: natūraliais mineralais – gintaru, krištolu, fluoritu, ir metalais – auksu, sidabru, platina, suprasdama ir pajusdama kiekvieną jų. Ją tebedomina grynosios kompozicinės vertybės: komplikuotos ir paprastos formos priešybė, nušlifuoto mineralo paviršiaus spindesys ir neapdoroto rūpumas. Galimybė auksu tarsi netyčia sujungti draugėn paladį ir krištolą, plonyčiais aukso šiaudeliais apjuosti lazuritą, sukuriant priešybių vienybę. Tamsaus ir šviesaus, sunkaus ir lengvo kontrastai, skirti džiuginti, o ne šokiruoti. Tačiau džiugesys drauge ir stebina. Rasti mineralai ir jų dermė su metalais spinduliuoja vidinę ramybę ir išduoda nenuilstantį autorės smalsumą. Ieškojimai nebuvo bergždi; rasta buvo daug daugiau, nei pamesta.

Formos išlaikytos natūralios – atrodo, lyg prisiliesta buvo taip mažai. Tačiau daugiau ir nereikia. Tai menininkės brandos įrodymas – juvelyrė tarsi medikė laikosi priesako: nepakenk. Ir tuomet mineralai ir metalai ima kalbėti patys. Apie džiugesį, sklindantį iš vidaus. Apie atradimų troškimą. Apie atrastą pusiausvyrą ir ramybę.

Todėl žiūrovams belieka atrasti naujausius Šarūnės Vaitkutės  darbus galerijoje „Meno niša“, kur jie bus eksponuojami nuo gruodžio 11 d.  iki 2015 m. sausio 6 d.

Dr. Jurgita Ludavičienė

Galerija MENO NIŠA

J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius

www.menonisa.lt

info@menonisa.lt

8 5 231 3811

8 640 38 221

Galerija dirba: II – V 12 – 18 val., VI 12 – 16 val.  

Pranešimą paskelbė: Lietuvos meno galerininkų asociacija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2014-12-08 11:44
Kultūra
pasidalinti
atgal