Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: „STT pradeda ikiteisminį tyrimą dėl galimo A. Butkevičiaus ir G. Černiausko piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi“

Lapkričio 14 d. Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vardu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo premjero Algirdo Butkevičiaus ir buvusio sveikatos apsaugos viceministro socialdemokrato Gedimino Černiausko piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) informavo, jog ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimo – pradėtas.

„STT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojų elgesio diskredituoja valstybės tarnybą, aukščiausius valstybės pareigūnus, apskritai teisinę sistemą ir neabejotinai daro didelę žalą valstybei. Gaila, kad pats premjeras dar lapkričio 11 d. Seimo plenarinio posėdžio metu, atsakydamas į frakcijos pateiktus klausimus dėl neteisėto buvusio sveikatos apsaugos viceministro G. Černiausko spaudimo komisijos nariams, naudojantis jo  paties vardu, nurodė nematantis dėl to problemos“, – teigia Seimo narė.

Primename, kad į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi po to, kai 2014 m. spalio 20 d. ,,Žinių radijas“ paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip buvęs sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G. Černiauskas, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi ir naudodamasis premjero A. Butkevičiaus vardu, siekia, kad konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėtų socialdemokratų partijos narė Vilija Vertelienė. G. Černiauskas konkursą organizuojančios komisijos nariams leido suprasti, kad to asmeniškai siekia premjeras A. Butkevičius, o mainais už tai neuždarytų Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos.

Kontaktams:

Agnė Bilotaitė

Seimo TS-LKD frakcijos narė

Tel.: 8 698 42169

Agne.Bilotaite@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2014-12-08 13:29
Teisėsauga, teisėtvarka, Politika
pasidalinti
atgal