Seime – aukščiausio lygio diskusija apie neformalaus ugdymo poreikį mokyklose

Renginio tipas: Renginys
Renginio data: 2015-09-21, pirmadienis
Renginio pradžia: 14:00
Renginio vieta: Signataro Kazimiero Antanavičiaus salė (Seimo III r., 220 kab.)

Ar Lietuvai yra reikalingos socialiai atsakingos asmenybės? Šis klausimas bus keliamas rugsėjo 21 dieną, pirmadienį, Seime vyksiančioje konferencijoje. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į neformalaus vaikų ir paauglių ugdymo programų mokyklose spragas.

Diskusijos iniciatorės, Seimo Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė ir Asmenybės ugdymo instituto direktorė Marija Mendelė-Leliugienė siekia atkreipti dėmesį į šiuolaikinių vaikų emocinį pažeidžiamumą. Lietuva yra viena pirmaujančių šalių vaikų savižudybių skaičiumi, mokyklose ypač opi patyčių problema, taip pat jaunosios kartos laimės indeksas, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra vienas žemiausių.

Pasak Seimo narės, emocinis ir socialinis vaikų ugdymas turėtų būti vienas iš valstybės prioritetų. Lietuvoje inovatyvūs ugdymo metodai jau yra, tačiau jie įgyvendinami fragmentiškai ir, dažniausiai, privačiame arba nevyriausybinių organizacijų sektoriuje.

„Perėjimas nuo stichinio smulkių programų finansavimo prie kryptingo, vienos strateginės programos „Žmogiškojo ir socialinio kapitalo stiprinimas Lietuvoje per socialiai atsakingos asmenybės ugdymo programų įgyvendinimą švietimo įstaigose“ finansavimo pagerintų konkrečius globalius Lietuvos rodiklius. Taip pat prisidėtų prie mokinių psichoemocinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo bei paskatintų Lietuvos ekonominės ir socialinės gerovės kūrimą. Bendra strategija užtikrintų ugdymo proceso kryptingumą ir nuoseklumą“, – teigia D. Mikutienė.

Konferencijoje „Socialinės atsakomybės ugdymo strategija“ pranešimus skaitys Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius, Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato atstovas Mantas Sekmokas, Lietuvos edukologijos universiteto Sporto ir sveikatos fakulteto Sveikatos ir fizinio ugdymo katedros vedėjas prof. habil. dr. Algirdas Raslanas, Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto prodekanas, Viešojo administravimo instituto direktorius doc. dr. Andrius Stasiukynas ir Asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ direktorė, socialiai atsakingos asmenybės ugdymo programos „Aš esu kūrėjas“ autorė Marija Mendelė-Leliugienė.

Diskusijoje dėl bendros socialinės atsakomybės ugdymo strategijoje dalyvaus švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Respublikos Prezidento patarėja Aira Mačejienė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Raimundas Markauskas, finansų viceministras Edmundas Žilevičius.

Konferencijos pradžia – rugsėjo 21 dieną, pirmadienį, 14 val.

Trukmė – iki 17 val.

Vieta: Signataro Kazimiero Antanavičiaus salė (Seimo III r., 220 kab.), įėjimas per III rūmus (su asmens dokumentu)

Atsakingas asmuo:

Marija Mendelė-Leliugienė, mob. 8 685 66 285

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2015-09-18 10:15
Švietimas ir mokslas, Politika
pasidalinti
atgal