V. Mazuronis: kodėl Premjeras nenori kelti mokytojams atlyginimų?

Vyriausybė atmetė Darbo partijos deleguotos švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės ilgalaikės strategijos siūlymą, kaip ateityje didinti Lietuvos mokytojų atlyginimus. Tokį sprendimą sausio 12 d., antradienį, Vyriausybėje ministrų atstovų pasitarime priėmė Vyriausybės ir finansų ministerijos kancleriai.

„Vyriausybės ir finansų ministro kancleriai atstovauja tiek Premjero, tiek finansų ministro pozicijas, todėl apmaudu, kad mūsų aukščiausi šalies pareigūnai atsisako net svarstyti galimybę ateityje Lietuvos mokytojams kelti atlyginimus, kurie, pripažinkime, tikrai per maži. Nepriimtina, kad Premjeras tik švaistosi pažadais į kairę ir dešinę, o ne dirba žmonių naudai, šiuo atveju – pedagogams. Kai tik kyla visuomenėje streikai, protestai, puolama veikti, tačiau dažnu atveju pavėluotai. Tokia situacija vieną gražią dieną tikrai neprives prie gero“, – sako Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Ministerijų atstovų pasitarimo protokole argumentų, kodėl atsisakoma svarstyti Švietimo ministerijos projektą, nenurodyta.

„Vyriausybės vadovas net nesivargino paaiškinti, kodėl nenori didinti ar net pradėti galvoti, kaip didinti mokytojų atlyginimus. Paprasčiausiai dirbtinai ieškoma preteksto to nedaryti. Darbo partija nepaliks šio klausimo ir sieksime, kad būtų sukurtas ilgalaikis pedagogų atlyginimų kėlimo planas. Tokie planai reikalingi ir kitų sričių atstovams: kultūros, socialinės srities, policijos pareigūnų darbuotojams ir t.t. Mes ir toliau kovosime už žmonių pajamų didėjimą“, – sako V. Mazuronis.

Pranešimą paskelbė: EP nario V. Mazuronio biuras
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-01-14 15:51
Švietimas ir mokslas, Politika
pasidalinti
atgal