Sudaryta Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario N. Puteikio laisvę

Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statuto 23 ir 71 straipsniais, nusprendė sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvę. Už Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Naglį Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę sudarymo“ projektą Nr. XIIP-4423 balsavo 64 Seimo narys, nė vieno nebuvo prieš ar susilaikiusio.

Frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje Laikinojoje komisijoje darbuosi 12 Seimo narių: Mindaugas Bastys, Albinas Mitrulevičius, Vytautas Saulis (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Mantas Adomėnas, Kęstutis Masiulis, Rokas Žilinskas (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Vilija Filipovičienė, Mečislovas Zasčiurinskas (Darbo partijos frakcija), Vytautas Kamblevičius (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Šarūnas Gustainis (Liberalų sąjūdžio frakcija), Michalas Mackevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija), Vytautas Matulevičius (Mišri Seimo narių grupė).

Komisijos pirmininku nuspręsta paskirti V. Saulį. Komisijai tyrimą pavesta atlikti iki birželio 20 d.

Generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą, Informuodamas, kad Generalinėje prokuratūroje šių metų balandžio 25 dieną buvo gauta Vilniaus Apygardos teismo 2016 m. balandžio 16 d. nutartis privataus kaltinimo byloje su prašymu kreiptis į Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Minėtoje nutartyje nurodoma, kad apygardos teisme buvo gautas pareiškėjo skundas privataus kaltinimo tvarka, kuriuo prašoma pripažinti N. Puteikį kaltu padarius Baudžiamo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje numatytą nusikalstamą veiką, skirti jam įstatyme numatytą bausmę, priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir visas bylinėjimosi išlaidas.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį atsako tas, kas šmeižia asmenį, neva šis padaręs sunkų, ar labai sunkų nusikaltimą per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-05-17 16:46
Teisėsauga, teisėtvarka, Politika
pasidalinti
atgal