Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pranešimas: „Dėl nesąžiningo reportažo apie M. A. Pavilionienę įspėta LNK teigia, kad melagingą informaciją jiems pateikė Seimo narys Povilas Urbšys“

Žurnalistų etikos inspektorė, išnagrinėjusi Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės skundą dėl LNK KK2 laidoje, rodytoje 2016 m. gegužės-23 d., pateiktos melagingos informacijos, esą Seimo narė siekė įtraukti pornografijos rodymą į lytinio ugdymo programas, nusprendė, kad LNK pažeidė sąžiningo informacijos pateikimo reikalavimus.

Savo paaiškinimuose LNK advokatas Ąžuolas Čekanavičius nurodė, kad LNK žurnalistams melagingą informaciją, esą M. A. Pavilionienė parengė lytinio ugdymo programą, pateikė Seimo narys Povilas Urbšys, kuris ir inicijavo laidos parengimą.

Atvejai, kai LNK televizijos laidų rengėjai pagal atskiro Seimo nario, šiuo atveju, P. Urbšio pageidavimus, rengia šmeižikiškas laidas oponentų atžvilgiu, net nesivargindami pasidomėti aptariamo asmens pozicija, kelia pagrįstų abejonių dėl P. Urbšio parlamentinės veiklos skaidrumo.

Dėl melagingos informacijos skleidimo M. A. Pavilionienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama pradėti tyrimą dėl Seimo nario P. Urbšio elgesio.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau yra priėmusi nutarimą pradėti tyrimą dėl kito toje pačioje laidoje dalyvavusio Seimo nario Petro Gražulio elgesio, kuris necenzūriniais žodžiais minėtoje laidoje įžeidinėjo Seimo narę.

Išsamesnė informacija:

Seimo narė

Marija Aušrinė Pavilionienė

Tel. (8 5)  239 6661, el. p. marija.pavilionienė@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-09-08 13:33
Politika, Kultūra
pasidalinti
atgal