„Siemens“ diegia pirmą pasaulyje elektros paskirstymo mikrotinklą su „blockchain“ technologija

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ kartu su amerikiečių įmone „LO3 Energy“ Bruklino rajone, Niujorke pradėjo įrenginėti pirmą pasaulyje elektros paskirstymo mikrotinklą, kurio valdymas paremtas decentralizuotos duomenų bazės „blockchain“ technologija. Šis naujos kartos sprendimas padės efektyviau išnaudoti vietos elektros tinklo pajėgumą, o prie jo prijungtiems vartotojams bus sudaryta galimybė vieniems su kitais prekiauti elektra.

Naujasis mikrotinklas apims Brukline įsikūrusius elektros vartotojus ir smulkiuosius gamintojus, kurie, pavyzdžiui, ant pastato stogo yra įsirengę saulės elektrines. Šiame Niujorko rajone „Siemens“ mikrotinklo valdymo sprendimas ir „LO3 Energy“ sukurta prekybos sistema „TransActive Grid“ įgalins vietinę prekybą elektra ir padės geriau subalansuoti elektros gamybą bei suvartojimą atsižvelgiant į kintančius poreikius.

„Siemens“ ir „LO3 Energy“ primą kartą „blockchain“ technologiją pritaikė prekybai elektra – ji atlieka decentralizuoto viešo sandorių registro, kuriame saugoma informacija apie visus atsiskaitymus tarp rinkos dalyvių, funkciją.

„Blockchain“ technologija buvo sukurta kaip kriptovaliutos Bitcoino pagrindas, o pastaraisiais metais jos pritaikymas išpopuliarėjo finansų srityje. Pagrindinis „blockchain“ pranašumas tas, kad ji leidžia paprastai kaupti informaciją apie sandorius ir ją autentifikuoti. Tokiame sandorių registre saugoma informacija yra užšifruota, taip išlaikomas vartotojų konfidencialumas, o viešas registro prieinamumas ir jo decentralizacija užkerta galimybes suklastoti įrašus. Todėl „blockchain“ gali būti panaudota įvairių sandorių informacijai išsaugoti ir padėti sukurti lokalias prekybos platformas, tarp jų – ir prekybos elektra.

„Siemens“ sukurtas tinklo valdymo sprendimas ne tik padeda valdyti elektros suvartojimą realiuoju laiku ir jos kaupimą, bet ir balansuoti kintančius vartotojų poreikius. Be to, gamtinės stichijos atveju, kai sutrinka pagrindinio tinklo darbas, „Siemens“ ir LO3 Energy“ sukurtas mikrotinklas gali optimizuoti vietos energijos resursus ir tam tikrą laiką funkcionuoti nepriklausomai.

Todėl šis projektas taip pat turėtų prisidėti prie didesnio elektros tinklų efektyvumo ir atsparumo gamtos stichijoms visoje Niujorko valstijoje. Be to, į tinklą įtraukus daugiau atsinaujinančių elektros energijos gamybos šaltinių, tai padės sumažinti anglies dvideginio emisiją.

Šiame projekte pirmą kartą dalyvauja spalio mėnesį įkurtas „Siemens“ padalinys „next47“, kurio pagrindinis tikslas bendradarbiaujant su pradedančiomis įmonėmis kurti inovacijas ateities energetikos sistemoms. Projekto metu įgyta „Siemens“ patirtis taps svarbia paspirtimi tokią mikrotinklų infrastruktūrą su „blockchain“ technologija pritaikant kituose miestuose ir pasaulio vietovėse.

Apie „Siemens“

„Siemens AG“ (Berlynas ir Miunchenas) – pasaulinė technologijų lyderė, kaupianti patirtį daugiau nei 165 metus ir savo veikloje toliau stiprinanti kokybės, inovacijų ir patikimumo aspektus. Kompanija veikia daugiau kaip 200 šalių ir yra orientuota į elektrifikavimo, automatizavimo ir skaitmeninimo procesus. „Siemens“ – viena didžiausių pasaulyje energijos, išteklių tausojimo technologijas tiekianti bendrovė, pirmaujanti dujų ir garo turbinų rinkoje bei energijos perdavimo technologijų sprendimų taikyme. 2015 finansiniais metais, kurie baigėsi rugsėjo 30 d., bendrovės pajamos siekė 75,6 mlrd. eurų, o grynasis pelnas – 7,4 mlrd. eurų. Įmonėje dirbo 348 tūkst. darbuotojų. Plačiau: www.siemens.com 

Pranešimą paskelbė: Integrity PR
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-12-02 10:16
ITT, Energetika
pasidalinti
atgal