Seimo nario L. Balsio pranešimas: „Seimo narį papiktino pristatyta Seimo pavasario sesijos darbų programa“

2017 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

Ketvirtadienį vykusiame Vyriausybės, Seimo valdybos, Seimo komitetų bei frakcijų atstovų posėdyje pristatyta Seimo pavasario sesijos darbų programa papiktino Mišrios Seimo narių grupės seniūną Liną Balsį.

L. Balsio teigimu, kai kurie programoje numatyti ir jau šį mėnesį į plenarinio posėdžio darbotvarkę ketinami įtraukti įstatymai ne tik nėra iki galo aptarti su visuomene, jie net nėra registruoti Seime, o tai reiškia, kad Seimo nariams atimta galimybė iš anksto susipažinti su konkrečiais siūlomų įstatymų pataisų tekstais.

„Iš to, kaip buvo pristatyta Seimo pavasario sesijos darbų programa, akivaizdu, kad R. Karbauskio vadovaujamas „buldozeris“ priimant įstatymus vėl važiuos per ekspertų, įvairių specialistų nuomones ir pasiūlymus, ignoruodamas prašymus siekti dialogo, atvirų diskusijų visuomenėje ir bendro sutarimo. Pavyzdžiui, jau kovo mėnesį planuojamas įstatymo pataisų dėl miškų urėdijų reformos pateikimas ir priėmimas, nors pataisų projektas taip pat dar net nėra įregistruotas. Tai reiškia, kad vėl viskas bus daroma paskubomis, ignoruojant visuomenės nuomonę ir atviras diskusijas. Seimas juk yra, visų pirma, politinių diskusijų ir argumentų pateikimo vieta, priimant įstatymus, o ne balsavimo mašina, tenkinanti atskirų oligarchų ar interesų grupių poreikius“, – sakė L. Balsys.

L. Balsio nuomone, reformos, kurios jau dabar susilaukia daug kritikos, neturėtų būti skubinamos.

„Nesuprantu, kam taip skubama. Galbūt „valstiečiams“ naudingiau, kad reikiami įstatymai tyliai, be didelio pasipriešinimo būtų „prastumiami“ be jokių diskusijų visuomenėje. Tokie politiniai „valstiečių“ žaidimai prasilenkia su demokratinės valstybės principais“, – teigė L. Balsys.

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Balsys

Lietuvos žaliųjų partija

Mob. 8 698 42 024, el. p. linas.balsys@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2017-03-10 11:08
Politika
pasidalinti
atgal