GPS navigacija - kelionės palydovas Nr. 1

Kuomet ruošiatės į kelionę nežinomomis vietomis geriausiu Jūsų palydovu turėtų tapti GPS navigacija. Nedidelis įrenginys ne tik savyje turi ypač detalius įvairių kraštų žemėlapius, bet ir juos kur kas patogiau atvaizduoja žmogui nei popierinis, tad pasirūpinti navigacijos priemonėmis labai svarbu.

Beveik visi išmanieji telefonai turi integruota GPS imtuvą, o tai reiškia, jog galite naudotis navigacija telefone visai kaip atskirame navigatoriuje. Be abejonės tam bus reikalinga aplikaciją. Išsirinkite sau patinkamą, nes dauguma jų labai panašios, turi vienokių ar kitokių pranašumų bei trūkumų. Pagrindinis skirtumas – vienos jų veikia tik su interneto ryšiu, o kitos parsiunčia žemėlapius į Jūsų telefoną ir vėliau gali veikti be interneto. Pastarosios aktualesnės keliaujant į užsienį ar neturint pakankamo interneto duomenų kiekio. Didelis navigacijos telefone privalumas - laisvė rinktis įvairiausius žemėlapius, nuo visiškai nemokamų iki gerai žinomų kūrėjų, o internetą naudojančios navigacijos programėlės gali pranešti ne tik apie kelius, bet ir apie jų apkrovimą, eismo įvykius, remontą.

Daugybė žmonių naudojasi navigacijos programėlėmis savo išmaniuosiuose telefonuose, tačiau GPS navigatorius telefone turi kelis trūkumus. Visų pirma, tikslumas. Telefonas ir multifunkcinis prietaisas, tad konkuruoti su kokybišku GPS navigatoriumi jis neturi šansų. Ypač jei turimas telefonas yra iš ekonominės klasės.

Kitas trūkumas – patogumas. Dauguma specialių navigacijos prietaisų yra kur kas didesni nei išmanūs telefonai, todėl patogiau žiūrėti į ekraną, nereikia pernelyg sukoncentruoti dėmesio į vieną tašką, tad naudodamiesi navigacija važiuosite saugiau nei dirsčiodami į mažesnį telefono ekraną. Tad išlošite dvigubai – pagerinsite kelionės saugumą ir galėsite patogiau naudotis GPS.

Kaip rašoma svetainėje gpswox.com - didelis trūkumas naudojantis telefonu yra tas, jog jei kas Jums paskambins ar turėsite atrašyti į žinutę – GPS navigacija tuo metu negalėsite naudotis. Esant nežinomoje vietoje norite to ar ne, teks stoti ir laukti arba galite pradėti klaidžioti. Vairuojant, be abejonės, tai dar labiau gali blaškyti, tad net jei naudojate laisvų rankų įrangą, verčiau sustokite, pabaikite pokalbį ir tik tada vykite toliau.

GPS navigacija telefone labiau tinka tiems, kurie navigacija naudojasi gana retai, tačiau tiems, kurie keliauja labai daug, dažnai turi vadovautis ne savo žiniomis, o navigatoriaus pagalba, siūlome gerai pagalvoti ir išsirinkti kokybišką, tinkamai veikiantį ir jų poreikius geriausiai atitinkantį atskirą GPS navigacijos prietaisą. Pavyzdžiui, sunkvežimių ir lengvųjų automobilių vairuotojai dažnai renkasi skirtingus prietaisus, mat diegiami atskiri žemėlapiai, kuriuose galioja tam tikri žemėlapiai, taisyklės parenkant geriausią maršrutą. Jei automobiliu nesunkiai pervažiuosite per miestą, tai sunkvežimiui įkliuvus į siaurą gatvele gali kilti nemenkų problemų. Dar kitokius prietaisus renkasi alpinistai, miškininkai ir kitų siauresnių specialybių profesionalai, kuriems svarbus tikslumas ir aiškus kelias – klaidžiojimas naudos neduoda, ypač kai skubame.

Pranešimą paskelbė: UAB "Potissimus"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2017-04-14 10:29
Turizmas
pasidalinti
atgal