Šiaulius pasieks šiuolaikinei krūties vėžio diagnostikai skirtos priemonės

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) dešimtą kartą surengusi labdaros renginį „Sužydėjusi viltis“ („Blossom of Hope“), kurio tikslas – pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, šiemet surinko per 28 tūkstančius eurų. Tai yra didžiausia pinigų suma per dešimtmetį. Už žinomų Lietuvos žmonių paaukotus pinigus nupirktos krūties vėžio diagnozavimą palengvinančios priemonės šį mėnesį dalinamos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių onkologinėms ligoninėms.

Per 300 biopsinių adatų pirmadienį bus įteikta Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos medikams. Labdaros renginio globėja JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall sako, kad jai buvo didelė garbė prisijungti prie tradicinės veiklių moterų iniciatyvos, kuri kasmet surenka lėšas biopsinėms adatoms, naudojamoms krūties vėžio radiologinei diagnostikai ir krūties audinio žymekliams įsigyti. Per dešimtmetį šiam kilniam tikslui užsienio ambasadorių irverslininkų žmonoms pavyko surinkti per 200 tūkstančių eurų. Vien šiemet nupirkta apie 2000 šių svarbių priemonių.

„Labai malonu matyti tiek susivienijusių moterų iš skirtingų šalių, kalbančių skirtingomis kalbomis, kurios visos yra neabejingos Lietuvos moterų sveikatos problemoms. Turbūt kiekvienas iš mūsų pažįsta ką nors, ką palietė ši liga: mamą, močiutę, sesę, dukrą ar draugę. Ir daugeliui tai teko išgyventi. Ankstyvoji diagnostika – kol kas geriausias būdas įveikti vėžį”, – sako JAV ambasadorė Lietuvoje ir labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ globėja Anne Hall.

Labdaros siuntos jau pasiekė Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. šiauliuose bus įteikta paskutinė paramos dalis. Pasak medikų, tai išties vertinga parama. „Mes esame labai dėkingi už jūsų svarbią paramą-dovanas mūsų ligoninei, kurios gerina pagalbos prieinamumą, įtariant krūties onkologines ligas. Vien 2017 metais Higienos instituto duomenimis buvo nustatyta 2832 nauji krūties vėžio atvejai – tai išties didelis skaičius. Besikeičiantis gyvenimo būdas ir tempas, reprodukcinė sveikata ir daug kitų faktorių prisideda prie klastingos ligos atsiradimo. Žinoma, didesnis diagnozuotų ligos atvejų skaičius reiškia ir tai, kad gerėja diagnostika. Vis anksčiau galima diagnozuoti ligą ir užkirsti kelią krūties vėžio išvešėjimui. Todėl jūsų įteikta parama, skirta ligos diagnostikai, yra be galo vertinga“, – dėkojo Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.

Labdaros renginio komiteto pirmininkė Natalija Dapkiene labdaros renginį vadina užsienio moterų susivienijimo simboliu su Lietuvos moterimis vardan bendro tikslo.

„Daugeliui iš mūsų krūties vėžys susijęs ir su asmenine šeimynine patirtimi ir tai irgi motyvuoja mus imtis iniciatyvos ir padėti toms moterims, kurios susiduria su šia skaidžia patirtimi. IWAV – tai skirtingų pasaulio šalių atstovės, kurias vienija bendros vertybės – solidarumas, noras padėti ir dalintis rūpesčiu su tais, kas šalia mūsų”, – sako N.Dapkienė.

Svarbių diagnostikos priemonių įteikime medikams dalyvauja ir ilgamečiai iniciatyvos partneriai – UAB „Roche Lietuva” atstovai.

Žinomi šalies medikai palaiko tokias iniciatyvas, nes jos padeda atkreipti dėmesį į Lietuvai aktualią problemą –  mūsų šalyje  moterys vis dar delsia laiku pasitikrinti sveikatą, o į medikus kreipiasi tik kai liga jau būna įsišaknijusi. Statistika rodo, kad kas trečia moteris į medikus kreipiasi tik tuomet, kai liga jau būna pažengusi.

Ištobulėjus radiologiniams tyrimo metodams, itin dažnai galima nustatyti ir nečiuopiamus krūties navikus, todėl medikai pataria tikrintis ir nesant žinomų krūties ligų simptomų, ypač jei moteris jaučia kažką neįprasto – geriausia ne dvejoti, bet pasitikrinti pas specialistą.

Pasak medikų, iš pusantro tūkstančio mūsų šalies moterų, išgirdusių šios onkologinės ligos diagnozę – penktadalis yra iki 50 metų amžiaus, o 5-6 jų – itin jaunos, iki 30 metų.

Pranešimą paskelbė: UAB "Publicum"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2018-09-21 09:23
Sveikata, grožis, Medicina, farmacija
Renginio pradžia
2018-09-24, pirmadienis14:00
Renginio vieta
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinika. Darželio g. 10, Šiauliai
pasidalinti
atgal