Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo pranešimas po susitikimo su A. Michniku: „Mums gaila dėl „Brexit“, bet siekiame tikslų, kuriuos galime pasiekti“

2019 m. rugsėjo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Rugsėjo 5 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas neformaliai susitiko su ištikimu Lietuvos draugu, Laisvės premijos laureatu (2014) Adamu Michniku (Adam Michnik), šiuo metu viešinčiu Lietuvoje. Susitikime taip pat dalyvavo istorikas, Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis ir diplomatas, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.

Susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimą, paramą demokratinėms jėgoms Baltarusijoje, taip pat „Brexit“ ir su juo susijusius naujausius politinius įvykius Jungtinėje Karalystėje.

„Tiek aš, tiek gerbiamas A. Michnikas esame nuoširdūs euroentuziastai. Mums labai gaila dėl „Brexit“ – esu įsitikinęs, kad Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) inicijavimas buvo emocijomis grįstas politikų sprendimas, kurio tiesiog neturėjo būti. Tačiau abu esame pragmatikai ir koncentruojamės ties tikslais, kuriuos realiai galime įgyvendinti bendromis pastangomis – Lenkija ir Lietuva. Tai – ir dvišalio, ir trišalio su Ukraina bendradarbiavimo stiprinimas, bendrų ekonominių, kultūrinių ir mokslinių iniciatyvų skatinimas, ES Rytų partnerystės programos priemonių konsolidacija. Taip pat turime toliau remti demokratėjimą bendroje kaimynėje Baltarusijoje“, – apie susitikimą kalbėjo G. Kirkilas.

A. Michnikas – lenkų disidentas, istorikas, vienas iš judėjimo „Solidarumas“ įkūrėjų, eseistas, politinis publicistas, Lenkijos laikraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius. G. Kirkilo ir A. Michniko susitikimai jau tapo tradicija, pastarajam viešint Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2019-09-05 14:08
Politika, ES
pasidalinti
atgal