Lietuvos Medikų Sąjūdžio kreipimasis: Jūs skaldote, mes vienysimės

Seime artėjant  dar vienam buldozerio principu pagrįstam balsavimui dėl įstatymų pataisų, kuriomis siekiama pakeisti odontologijos specialistų licencijavimo tvarką ir tuo pačiu sužlugdyti vieną iš nedaugelio Lietuvos medicinoje sėkmingos savivaldos modelių, pareiškiame:

  • Visiškai palaikome kolegų odontologų siekį išsaugoti profesinės bendrijos savivaldą ir Odontologų rūmų, jau 15 metų sėkmingai veikiančios asociacijos, savarankiškumą.
  • Griežtai pasisakome prieš Sveikatos apsaugos ministerijos šiuo metu vykdomą „skaldyk ir valdyk“ politiką, kuri sukuria pavojingą valstybės kišimosi į profesinių bendruomenių savivaldą precedentą ir prieštarauja pačios vyriausybės programoje įrašytiems savivaldos stiprinimo siekiams.
  • Nesuprantame, kodėl 24-ose iš 28 ES valstybių sėkmingai veikiantis modelis Lietuvos politikams atrodo netinkamas ir keistinas.
  • Jei Seimas sugriaus sklandžiai veikusią sistemą, ją sieksime atkurti platesniu mastu – vienysimės ir vienysime specialistus iš įvairių medicinos sričių.

Živilė Gudlevičienė, Lietuvos Medikų Sąjūdžio valdybos pirmininkė

Pranešimą paskelbė: UAB "Publicum"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2019-12-10 08:01
Politika, Medicina, farmacija
pasidalinti
atgal