Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus pranešimas: „Įsigyti ir išsinuomoti pirmąjį būstą regionuose – palankesnės sąlygos!“

2019 m. gruodžio 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms įsigyti arba išsinuomoti pirmąjį nuosavą būstą šalies regionuose, pasinaudojant finansine subsidija, Seime priimti patobulinti Finansinės paskatos pirmajam būstui įsigyti įstatymo pakeitimai, inicijuoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Valiaus Ąžuolo ir Viktoro Rinkevičiaus. 

,,Remiantis Europos Komisija, Lietuva nepakankamai užtikrina ES vidutinių socialinės apsaugos lygių, o tai lemia, kad dažnai skursta ne tik pagyvenę žmonės, neįgalieji ir vaikai, tačiau ir vieniši, vaikus auginantys tėvai, jaunos šeimos. Nors Vilniaus mieste vienam gyventojui tenkantis BVP jau perkopė ES vidurkį ir siekia 109 proc., šalies regionuose, kaip Tauragėje, šis pragyvenimo lygio rodiklis sudaro tik 42 proc. Tokie statistiniai rodikliai, kai vienoje šalyje vyrauja beveik 70 proc. siekiantis pragyvenimo lygio skirtumas, reikalauja sprendimų, todėl siekiant mažinti regionuose ir šalies miestuose gyvenančių žmonių atskirtį, suteikėme galimybę jaunoms šeimoms gauti finansinę paskatą įsigyti pirmąjį būstą, o dabar numatėme dar palankesnes sąlygas“, – teigia LVŽS frakcijos narys Viktoras Rinkevičius. 

Pagal naujus pakeitimus, teisę gauti finansinę paramą įgyja ir tos jaunos šeimos, kurių vienas iš narių asmens nuosavybės teise turėjo ar jam priklausė būstas, kurio naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų. Į finansinę paramą būsto įsigijimui ar nuomai gali pretenduoti ir tos šeimos, kurių prieš tai turėtas būstas yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc. 

Įstatymo patobulinimais taip pat numatoma, kad tais atvejais, kai kreipiamasi dėl papildomos subsidijos gavimo gimus dar vienam vaikui, finansinė subsidija teikiama nesilaikant eiliškumo. Svarbu ir tai, kad jaunos šeimos galės keisti kredito įstaigą, kuri suteikė finansavimą, o tai leis užtikrinti kuo palankesnių kreditavimo sąlygų gavimą. 

Įstatymo pakeitimai priimti Seime 105 parlamentarų balsais, o pataisos įsigalios jau nuo kitų metų vasario 1 d.

Informacija žiniasklaidai:

Viktoras Rinkevičius

LVŽS frakcijos ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys

El. p. viktoras.rinkevicius@lrs.lt

Tel. (8 5) 239  6979 

 

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2019-12-27 08:56
Socialinė sauga, Politika
pasidalinti
atgal