“Duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga” – naujas Allaw pasiūlymas verslui

Allaw šiandien skelbia apie naują savo legal-tech produktą: duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga. Šis produktas apima ES bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimus atitinkančio duomenų apsaugos pareigūno paskyrimą įmonėms, organizacijoms ir pirmaujančias technologijas, leidžiančias užtikrinti sklandų jo darbą bei reikiamų įrodymų išsaugojimą. Tai lanksti šiuolaikinė platforma, kuri leidžia organizacijų darbuotojams „vieno langelio“ principu gauti pagalbą iš duomenų apsaugos pareigūno, o organizacijai užsitikrinti įrodomumą ir palengvinti atitikties reikalavimų įgyvendinimą. Pradėta kurti praėjusių metų viduryje, Allaw duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga startavo prieš mėnesį.

Inovatyvi paslauga pritaikyta verslo klientams, siekiantiems samdytis išorinį duomenų apsaugos pareigūną ir sumažinti savo išlaidas duomenų apsaugai bei gauti kokybišką, rentabilų sprendimą. Procesui palengvinti paslauga siūlo pagrindinius savo privalumus – standartizuotą ir organizuotą užklausų tvarkymo procesą (LegalDesk), ir bendradarbiavimo erdvę (LegalSpaces), kurioje pagal poreikį galima rasti atsakymus į aktualius duomenų apsaugos klausimus bei mokymų medžiagą. Ypač didesnių įmonių, organizacijų IT, teisės skyrių vadovai šiandien yra spaudžiami padėti kitiems įmonės darbuotojams asmens duomenų apsaugos klausimais, darbo krūvis yra linkęs didėti, o Allaw duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga padeda reikiamą pagalbą gauti sklandžiai, veiksmingai ir optimaliai.

Anot paslaugos įkūrėjo advokato Laimono Marcinkevičiaus, “duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga išsprendžia eilę iššūkių, su kuriais organizacijos šiandien susiduria samdydamos išorinį duomenų apsaugos pareigūną. Duomenų valdytojas ar tvarkytojas, kuris paskiria duomenų apsaugos pareigūną, yra atsakingas už jo įtraukimą į atitinkamus verslo procesus bei veiklas. Technologinio sprendimo pagalba Allaw išorinis duomenų apsaugos pareigūnas veikia tarsi būtų organizacijos sudedamoji dalis, bendroje erdvėje su kitais darbuotojais dalijasi savo patarimais, padeda atlikti būtinus procesus. Be to, Allaw platformoje galima susikurti visų duomenų apsaugos pareigūnui pateiktų užklausų audito seką pagal pasirinktus kriterijus, pavyzdžiui, pagal skyrių, užklausos tipą ir t.t. Tokiu būdu organizacijos vadovai gali turėti pakankamai duomenų galimai rizikai nustatyti ir valdyti, išsaugoti reikiamus įrodymus, kuriuos gali tekti pateikti organizacijos patikrinimo metu.”

Allaw bendradarbiavimo erdvė leidžia organizacijų vidinėms komandoms bendradarbiauti su išoriniu duomenų apsaugos pareigūnu ar jo grupės nariais, lengvai keistis informacija, dokumentais ir žiniomis, pavyzdžiui atliekant tvarkomų asmens duomenų inventorizaciją ar poveikio duomenų apsaugai vertinimą. Visos duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga teikiamos priemonės, pavyzdžiui automatinis dokumentų generavimas, gali būti naudojamos kartu su kitomis Allaw siūlomomis teisinės savitarnos priemonėmis, taip dar labiau palengvindamos organizacijų personalo darbą.

Duomenų apsaugos pareigūnas kaip paslauga yra skirtas sumažinti įmonių, organizacijų darbuotojų krūvį asmens duomenų apsaugos užtikrinimo srityje, padėti išvengti žmogiškųjų klaidų ir užtikrinti realią, o ne formalią atitiktį BDAR reikalavimams. Paslauga sukurs vertę tiek organizacijoms, kurioms duomenų apsaugos pareigūnas yra privalomas pagal BDAR, tiek toms, kurioms reikia tiesiog greito asmens duomenų apsaugos pareigūno praktinio patarimo.

Allaw yra Uždarosios akcinės bendrovės „Juridicon” paslaugų ženklas, skirtas teikti valdomas teisines paslaugas. Uždaroji akcinė bendrovė „Juridicon”, būdama technologijomis paremta žinių įmone, naudodama Allaw prekės ženklą, veikia kaip alternatyvus teisinių ir atitikties paslaugų teikėjas, aptarnaujantis įvairių industrijų verslo klientus. Uždarosios akcinės bendrovės „Juridicon” kitas sprendimas – teisės departamentas kaip paslauga, teikiama per Allaw platformą, Lietuvos verslo konfederacijos organizuojamuose prestižiniuose „Metų paslauga 2019“ apdovanojimuose pernai jau yra pelniusi “Metų teisės paslauga” pripažinimą.

 

Pranešimą paskelbė: UAB "JURIDICON"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-02-04 13:06
Teisėsauga, teisėtvarka, Verslas, ekonomika, finansai
pasidalinti
atgal