Seimo nario Manto Adomėno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto, sveikatos apsaugos ir teisingumo ministrus dėl sektos veiklos Lietuvos mokyklose

2020 m. vasario 25 d. pranešimas žiniasklaidai

Vasario 25 d., antradienį, Seimo narys Mantas Adomėnas išsiuntė kreipimąsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir teisingumo ministrą Elviną Jankevičių dėl labdaros ir paramos fondo vardu besidengiančio naujojo religinio judėjimo (sektos) veiklos šešiasdešimtyje Lietuvos mokyklų.

Vasario 24 d. naujienų portale „Delfi“ pasirodžiusiame straipsnyje „Pati išgyvenusi pragarą, perspėja kitus: į mokyklas įsileido sektą, sąraše – ir prestižinės ugdymo įstaigos“ pateikiama nerimą kelianti informacija dėl „Gyvenimo meno“ organizacijos vykdomų projekto, kuris, pasak buvusios organizacijos narės, gali būti verbavimo į religinę organizaciją pradžia. Pats fondas nutyli savo veiklos religinį pobūdį, tačiau mokslininkai sutaria, kad „Gyvenimo menas“ atitinka visus naujojo religinio judėjimo bruožus. „Gyvenimo menui“ priskyrus naujojo religinio judėjimo statusą, jis negalėtų gauti valstybės finansavimo projektams mokyklose vykdyti.

Seimo narys Mantas Adomėnas kreipėsi į ministrus, prašydamas visapusiškai įvertinti Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondo veiklą, ir atsakyti, ar fondas gali tęsti veiklas Lietuvos mokyklose. „Jeigu pasitvirtintų, kad valstybės institucijos atvėrė duris į mokyklas jaunimo psichiką žalojančiai sektai, tai būtų rimtas pavojaus signalas, kad paramą projektams teikiančios institucijos pro pirštus, formalistiškai žiūri į savo atsakomybę. To negalima toleruoti“, – teigė Seimo narys.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-02-25 10:51
Švietimas ir mokslas, Politika
pasidalinti
atgal