Gamink ir prekiauk...

VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir kooperatyvas „Mobilieji ūkininkų turgeliai“ pradėjo bendradarbiavimą, siekdami kartu organizuoti bendrus renginius, rengti mokymus, seminarus ir informuoti ūkininkus apie ūkininkavimo, žemės ūkio produkcijos gamybos, tiekimo bei prekybos galimybes.

Žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ šiuo metu administruoja mobiliųjų turgelių veiklą ir vienija ūkininkus, auginančius, perdirbančius bei parduodančius maisto produktus. 11 metų gyvuojantis kooperatyvas bendradarbiauja su 500 Lietuvos ūkininkų. Dalis šių ūkininkų kartu yra ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientai. Ūkininkai, savo produkcija prekiaujantys mobiliuose turgeliuose, miestų ir miestelių turgavietėse, tiekia savo produkciją ir prekybos tinklams, ir firminėms ūkininkų parduotuvėms. Yra didelė natūralius produktus auginančių ir gaminančių ūkininkų niša, kurie jau pakankamai populiarūs ir vis populiarėja. Žmonės ieško natūralaus, sveiko tradicinio lietuviško stalo produkto.

„Išgyvename savotišką tradicinės kaimiškos produkcijos renesansą. Laikai, kai prekiavome tik bulvėmis ar raugintais kopūstais, jau praėjo. Taigi turime galvoti ne tik apie tai, kaip plėsti turimą asortimentą, bet ir stengtis patys pagaminti didesnę pridėtinę vertę turinčių gaminių, padidinti pajamas“, – sakė kooperatyvo „Mobilieji ūkininkų turgeliai“ vadovas Mindaugas Maciulevičius.

Jis pasakojo, kad kooperatyvo tikslas visada buvo užsiimti ne tik pardavimais ir komercija – visuomet siekiama paskatinti ūkininkus gaminti savo produkciją, plėsti asortimentą, dalintis patirtimi.

„Labai svarbu parodyti ūkininkams kelią, kad jie būtų kūrybingi, nebijotų, pasiryžtų patys prekiauti ir ieškotų savų galimybių, unikalių produktų, patys galvotų apie savo verslą, ūkio diversifikavimą, ieškotų patirties ir bendradarbiavimo galimybių, – kalbėjo M. Maciulevičius. – Mūsų tikslas – paskatinti, padrąsinti ūkininkus. Na, tai nėra lengva, bet tikrai įmanoma ir apsimoka. Suradus teisingą kryptį, ir nedideliame ūkyje tikrai galima pragyventi, susikurti tinkamas verslo sąlygas. Visuose sektoriuose matome galimybių, norime užvesti ūkininkus ant to kelio ir parodyti įvairesnių sektorių, pasidalinti patirtimi.“ M. Maciulevičius džiaugiasi galimybe bendradarbiauti su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir prisidėti prie konkretaus projekto.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai visuomet aktyviai padeda ūkininkams, tvarkant buhalterinę apskaitą, rengiant ataskaitas, teikiant paraiškas ES finansavimui gauti ar kuriant beiįgyvendinant investicinius projektus. Konsultavimo tarnybos specialistai taip pat stebi projektų įgyvendinimo rodiklius. Atliekami ir laboratoriniai dirvožemio tyrimai, patariama, kokias kultūras ūkininkai sėkmingiau užaugins, sekami rinkos pokyčiai.

„Siekiame ugdyti ir vystyti kokybiškos produkcijos trumpąsias tiekimo grandines. Galime pasidžiaugti ir tarptautiniais bendradarbiavimo projektais, ypatingai daug gerosios patirties šioje srityje yra sukaupę mūsų kolegos Lenkijoje. Tačiau ne mažiau svarbu yra suteikti pasitikėjimo smulkiesiems ūkiams, tikrųjų tradicinių produktų gamintojams, – sakė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis. – Jau artimiausiu metu mūsų portalo agroakademija.lt  lankytojai galės detaliau susipažinti su šiuo projektu, ūkininkų turgelių sėkmės pavyzdžiais. Šiais metais Konsultavimo tarnybos biuruose, esančiuose visoje Lietuvoje, ūkininkus pakviesime ir į praktinius užsiėmimus, kuriuose aiškinsimės, kokią produkciją vietos ūkininkai gali pasiūlyti ir kokių produktų trūksta atskiruose Lietuvos miestų turgeliuose. Užsiėmimų grafikas bus skelbiamas mūsų bei partnerių interneto svetainėse“.

Prie projekto prisijungė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Mokymų metu jie supažindins ūkininkus su smulkiosioms įmonėms taikomais supaprastintais reikalavimais ir supaprastintais gamybos patalpų reikalavimais mažuose ūkiuose. Tai pat jie papasakos apie palengvintas sąlygas produktų gamybai mažuose ūkiuose: pieno produktų gamybai, mažoms paukščių ir triušių skerdykloms, nedideliais kiekiais sugautų žuvų ir sumedžiotų gyvūnų mėsos pardavėjams, vištų dedeklių laikytojams, galvijų bei smukliųjų atrajotojų augintojams.

Tad iki greito susitikimo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje!

Pranešimą paskelbė: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-02-28 04:00
Prekyba, Žemės ūkis
pasidalinti
atgal