„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui

„Kaip besimokant mokykloje atrasti sau tinkamą profesiją ar veiklą?“, „ką veikti pabaigus mokyklą?“, „kaip tinkamai savo patirtį pristatyti CV?“ – tokie ir panašūs klausimai kyla daugeliui mokyklą bebaigiančių jaunuolių. Neribotų veiklų, studijų ir profesijų pasirinkimo galimybių kontekste gali nutikti ir taip, kad jaunam žmogui tampa sunku pasirinkti, išsigryninti veiklą ar studijas, kurios jį labiausiai domina. Gali būti ir taip, kad skaičiuojant dienas iki diplomo atsiėmimo jaunas žmogus neturi nė menkiausio supratimo, ką jis/ji norėtų toliau veikti gyvenime: studijuoti, dirbti, o gal tiesiog keliauti aplink pasaulį?

Būtent dėl šios priežasties žurnalistė, žurnalo „What do people do?“ leidėja  Rasa Jusionytė ir „Europass“ komanda sukūrė 6 filmukų patarimų seriją jaunimui vaizdo formatu. Kelių minučių trukmės filmukuose Rasa Jusionytė dalinasi savo asmenine patirtimi: kaip ji išvyko studijuoti į Londoną, metė studijas, dirbo padavėja, kaip atrado savo svajonių profesiją ir kaip atrado save žurnalų leidyboje.

„Praėjusių metų lapkričio mėnesį, pakviesta projekto „Europass“, aplankiau 14 Lietuvos mokyklų regionuose, kur su mokiniais nuoširdžiai dalinausi savo asmenine istorija be jokių pagražinimų. Bendravimas su mokiniais iš nedidelių miestų man paliko stiprų įspūdį, nes mokiniai buvo atviri, drąsūs ir žingeidūs. Sulaukdavau be galo daug ne tik padėkos žinučių, bet ir įvairiausių klausimų, susijusių su studijomis, darbais, veiklomis, savęs paieškomis“, – prisiminė Rasa Jusionytė.

Projekto „Europass“ Lietuvoje vadovė Kristina Maldonienė sako, kad pasibaigus kelionėms po Lietuvos mokyklas ir supratus, kad susitikimai su Rasa Jusionyte moksleiviams buvo įdomūs ir naudingi, kilo dar viena idėja. „Susėdome drauge su Rasa, apibendrinome dažniausiai moksleivių užduotus ar atsiųstus klausimus ir taip gimė patarimų serija jaunimui, sudaryta iš 6 kelių minučių trukmės filmukų – jais dalinamės su visais Lietuvos moksleiviais“, – patarimus  pristatydama pasakojo Kristina Maldonienė.

Patarimų serijoje jaunimui Rasa Jusionytė kalba šiomis temomis:

„Europass“ – tai vieningų visoje Europos Sąjungoje naudojamų dokumentų komplektas, padedantis standartizuotai ir išsamiai pateikti informaciją apie save, savo išsilavinimą, profesinį pasirengimą, turimas kompetencijas ir įgūdžius. „Europass“ sudaro 4 dokumentai, tarp jų geriausiai žinomas ir europiečių plačiausiai naudojamas yra „Europass“ CV. Projektą „Europass“ Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Daugiau apie „Europass“: www.europass.lt.

 

Pranešimą paskelbė: Švietimo mainų paramos fondas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-05-13 09:35
Švietimas ir mokslas, Laisvalaikis, pramogos
pasidalinti
atgal