Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo Socialinių įmonių įstatymo pakeitimus

2020 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Šiandien posėdyje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas bendru sutarimu nutarė siūlyti Seimui neterminuotai remti klausos negalią turinčių asmenų įdarbinimą socialinėse įmonėse (įstatymų projektai Nr. XIIIP-4766(2) ir XIIIP-4767(2).

Komitetas taip pat siūlo Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpio neįskaičiuoti į 6 mėnesių rėmimo laikotarpį, po to, kai Užimtumo tarnyboje bedarbiais registruoti turintys lengvą neįgalumo lygį ar 45–55 procentų darbingumo lygį asmenys, ir tie registruoti pensinio amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, bei registruoti bedarbiais vyresni kaip 50 metų asmenys, taip pat tie, kurių nedarbo trukmė ilgesnė kaip dveji metai, pirmą kartą įsidarbino pirmoje socialinėje įmonėje.

Įstatymo pakeitimo projektus teikė Komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir nariai Juozas Rimkus, Rima Baškienė, Algimantas Dumbrava ir Rimantas Jonas Dagys.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel. (8 5) 239 6776

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-06-10 14:16
Socialinė sauga, Politika
pasidalinti
atgal