Seimo nario Algio Strelčiūno pranešimas: „Siūloma, kad renkantis kandidatus į seniūno pareigas būtų organizuojama gyventojų apklausa“

2020 m. birželio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Algis Strelčiūnas registravo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma, kad konkurso į seniūno pareigas metu, atrinkus du geriausiai įvertintus kandidatus, organizuojama seniūnijos gyventojų apklausa, kurios metu gyventojai balsuoja už vieną iš dviejų atrinktų kandidatų. Projekto tikslas – įtraukti seniūnijų gyventojus į seniūnų paskyrimo į pareigas procesą.

„Įstatymo projekte siūloma numatyti, kad konkurso metu atrinkus du geriausiai įvertintus kandidatus organizuojama seniūnijos gyventojų apklausa, kurios metu gyventojai balsuoja už vieną iš dviejų atrinktų kandidatų į seniūno pareigas. Savivaldybės administracijos direktorius priimdamas sprendimą dėl seniūno paskyrimo gali atsižvelgti į gyventojų apklausos metu išreikštą nuomonę. Apklausa vykdoma savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka, gyventojams balsuojant raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis. Naujos įstatymo nuostatos būtų taikomos naujiems konkursams organizuojamiems pasibaigus seniūnų kadencijoms. Pakeitimu siekiama padidinti seniūnų ir seniūnijų veiklos efektyvumą, gyventojams suteikti galimybę patiems išreikšti savo nuomonę dėl vietinės valdžios atstovo“, – teigė A. Strelčiūnas.

Šiuo metu galiojančioje Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 31 straipsnio 9 dalyje nenumatyta, kad gyventojai yra įtraukiami į seniūno atrankos procesą.

Parlamentaro A. Strelčiūno projektą taip pat palaiko TS-LKD frakcijos nariai Irena Degutienė ir Andrius Navickas bei  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai Guoda Burokienė ir Zenonas Streikus.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-06-11 13:13
Savivalda, regionai, Politika
pasidalinti
atgal