Seimas priėmė rezoliuciją dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir dujotiekio „Nord Stream 2“

Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir dujotiekio „Nord Stream 2“ (projektas Nr. XIIIP-5218), kuria pabrėžė, kad Rusijos Federacijoje demokratijos, visuotinai pripažintų žmogaus teisių ir laisvių padėtis išlieka kritiška ir ragina ES kaip galima greičiau patvirtinti ir įgyvendinti vadinamojo Magnickio akto tipo ES sankcijų žmogaus teisių srityje mechanizmą, į kurį būtų įtrauktas asmenų sąrašas ir numatytos Rusijos Federacijos režimui skirtos sankcijos, nukreiptos į konkrečius sektorius.

„A. Navalno apnuodijimas panaudojant Rusijos laboratorijose sukurtą cheminę paralyžiuojamąją nuodingąją medžiagą, kuri uždrausta tarptautinėmis sutartimis, labai aiškiai parodė, kad Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio politinės opozicijos atžvilgiu“, – pažymima priimtame dokumente. Seimas atkreipia dėmesį, kad Aleksejaus Navalno apnuodijimas dar kartą primena, jog būtina stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą.

Seimas akcentuoja, kad energijos išteklių eksportas yra pagrindinis šaltinis, iš kurio finansuojamos Rusijos agresyvios užsienio politikos iniciatyvos, dažniausiai nukreiptos prieš Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes.

„Baltijos jūros dugnu tiesiamas „Nord Stream 2“ dujotiekis neturi ekonominio pagrindo ir yra geopolitinis projektas, kuris padidins Europos priklausomybę nuo Rusijos Federacijos tiekiamų gamtinių dujų“, – tvirtinama Seimo rezoliucijoje, kurioje kartu primenama, kad Rusijos Federacija tiekiamas dujas dažnai naudoja kaip politinio ir ekonominio spaudimo įrankį nuo dujų pasiūlos priklausomoms šalims, ir „Nord Stream 2“ dujotiekis potencialiai gali būti išnaudojamas šiam tikslui, dėl ko susirūpinimą yra išreiškusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija.

Seimas pabrėžė būtinybę toliau remti Rusijos Federacijos disidentus, nevyriausybines ir pilietinės visuomenės organizacijas, taip pat nepriklausomą žiniasklaidą ir žurnalistus, kviečia Vokietijos Federacinę Respubliką atsisakyti „Nord Stream 2“dujotiekio projekto, o ES ragina siekti kuo labiau diversifikuoti energijos šaltinius ir tiekėjus.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-09-24 16:09
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal