Seimo narės Ramintos Popovienės pranešimas: „Ar ateities neregiai pasmerkti beraštystei?“

2020 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Spalio 15 d. 11 val. vyks Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narės Ramintos Popovienės spaudos konferencija „Ar ateities neregiai pasmerkti beraštystei?“

Baltosios lazdelės dieną, kuri kasmet visame pasaulyje minima spalio 15-ąją, Lietuvos neregiai išeina į miestų viešąsias erdves skaityti ir rašyti Brailio raštu. Kviesdami į akciją „TAIP mano raštui mano mieste“ pečius surėmė didžiausi leidėjai Brailio raštu: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos aklųjų biblioteka ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras.

„Vis dėlto, nuėjęs beveik dviejų šimtų metų kelią, Brailio raštas šiandien susiduria su milžiniška konkurencija – naujausiomis technologijomis. Šis iššūkis kelia rimtą pavojų neregių raštingumui ir apie tai garsiai kalba tarptautinė neregių bendruomenė. Manoma, kad ateity gali sunykti ne tik  Brailio raštui skirtos akcijos, bet ir nukentėti pačių neregių raštingumas, taip pat gali taip ir likti neįteisinti užrašai Brailio raštu ant etikečių, autobusų stotyse ir panaši neregiams labai svarbi informacija“, – teigia spaudos konferencijos Seime iniciatorė Raminta Popovienė.

Spaudos konferencija vyks Seimo Spaudos konferencijų salėje. Joje taip pat dalyvaus Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro direktorė Nerija Moskalionienė.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-10-14 16:42
Politika, Kultūra
pasidalinti
atgal