Seimo Pirmininkė susitiko su moterų teisių aktyvistėmis

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen lapkričio 25 d. susitiko su visuomeninės Lietuvos piliečių iniciatyvos „Moterų teisių judėjimas“ iniciatorėmis. Susitikime buvo aptartas judėjimo kreipimasis į Seimą dėl moterų žmogaus teisių pažeidimų ir reprodukcinių teisių ribojimo Lenkijoje, taip pat buvo aptarta smurto prieš moteris situacija Lietuvoje bei galimybės užtikrinti smurto prevenciją teisėkūroje.

„Šiandien, minint Tarptautinę kovos prieš smurtą prieš moteris dieną, džiaugiuosi, kad galėjau susitikti su moterų teisių aktyvistėmis – tai buvo pirmasis mano, kaip Seimo Pirmininkės susitikimas su Lietuvos visuomenininkais. Tarptautinė statistika liudija, jog daugiau nei 90 proc. asmenų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje, yra moterys. Tai neabejotinai yra su lytimi susijęs smurtas. Jo pateisinti negalima, tad privalome imtis reikalingų veiksmų, kad užtikrintume tokio smurto prevenciją“, – teigia Lietuvos parlamento vadovė.

Nuo 2015-ųjų kiekvienais metais minint Kovos su smurtu prieš moteris dieną žymūs pasaulio pastatai ar objektai nušvinta oranžine spalva. Taip norima atkreipti visuomenės dėmesį į plačiai paplitusią smurto prieš moteris ir mergaites problemą. Šiandien dėl šios priežasties oranžine spalva bus apšviesti ir Seimo rūmai.

 

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2020-11-25 15:51
Politika
Kontaktinis asmuo

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen patarėjas
Paulius Žeimys
Tel. (8 5) 239 6030
El. p. paulius.zeimys@lrs.lt
Prisegti failai
pasidalinti
atgal