VAAT: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI PRIPAŽINO „PALINK“ PAŽEIDUS ĮSTATYMĄ

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs „Palink“ skundą, pritarė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino bendrovę pažeidus Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą (MPĮNVDĮ), tačiau jai skirtą baudą sumažino.

VAAT konstatavo, kad „Palink“ pažeidė MPĮNVDĮ, kai spaudė 7 tiekėjus, tiekiančius bendrovės valdomam prekybos tinklui „Iki“ maisto prekes ir gėrimus, išnaudoti preliminarų pardavimo skatinimo priemonėms numatytą biudžetą.

Teismas, susipažinęs su „Palink“ darbuotojų tiekėjams siųstais el. laiškais, padarė išvadą, jog bendrovė nesitarė su tiekėjais dėl rinkodaros biudžeto, bet teikė pasiūlymus, kurių jie iš esmės negalėjo atsisakyti, nes būtų neišvengę galimų neigiamų pasekmių, pvz., prekių pirkimų stabdymo, prekių kiekių sumažinimo šventiniu laikotarpiu.

Didelę rinkos galią turinčiai mažmeninės prekybos įmonei ir tiekėjui nėra draudžiama susitarti dėl preliminarios planuojamos rinkodaros biudžeto sumos, tačiau toks preliminarus susitarimas dėl faktiškai atliekamų mažmeninės prekybos įmonės veiksmų neturi tapti privalomu reikalavimu, kaip buvo minėtu atveju.

Vis dėlto VAAT iš dalies patenkino „Palink“ skundą ir Konkurencijos tarybos skirtą 78 tūkst. Eur baudą sumažino iki 51 tūkst. Eur.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Konkurencijos taryba, detaliai išnagrinėjusi VAAT motyvus, spręs, ar skųsti pirmosios instancijos teismo sprendimą.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-05-14 16:41
Pramonė, gamyba, Verslas, ekonomika, finansai
pasidalinti
atgal