Liaudies partija kreipiasi į teisėsaugą dėl nacionalinio transliuotojo (-LRT) skelbiamų melagienų tyrimo.

Lietuvos liaudies partija gegužės 20 d. kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą pateikdama prašymą pateikti žinias susijusias su partijos ir jos narių veikla.

Tuo siekiama išsiaiškinti, kokiomis VSD ataskaitomis vadovavosi nacionalinio transliuotojo LRT "Tyrimų skyriaus" žurnalistės J.Čeponytė ir I.Makaraitytė sumaniusios žurnalisto profesiją žeminantį tyrimą ir viešinimo būdą. Jo turinys buvo paviešintas 2021.05.17 d. ir savo esme neatitinka tikrovės. Prašyme pateikiami klausimai apie LRT galių teisėtai skelbti ne viešų asmenų duomenis, tokius kaip asmens vardas, pavardė, narystė teisėtai veikiančiose organizacijose. Prašoma paneigti įtarimus dėl galimo žvalgybinių žinių ir duomenų "nutekinimo" iš VSD.

Lietuvos liaudies partija mano, kad LRT, kurios veikla apmokama mokesčių mokėtojų lėšomis iš valstybės iždo, tyčia piktnaudžiavo savo galimybėmis ir iškraipė skelbiamų žinių visuomenei esmę, taip ketindama sutrikdyti visuomeninę rimtį, apšmeižė fizinius ir juridinius asmenis, siekdama išskirtinio dėmesio tyčia klastojant aplinkybes.

Artimiausiu metu numatoma kreiptis ir į Visuomenės informavimo etikos komisiją bei Prokuratūrą.

Įvykių eigą galite sekti čia: Lietuvos liaudies partija

Pranešimą paskelbė: Lietuvos liaudies partija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-05-21 12:40
Teisėsauga, teisėtvarka, Politika
pasidalinti
atgal