Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Kiekvienam Lietuvos vaikui privalo būti užtikrintas ugdymas valstybine kalba“

2021 m. birželio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Pastaruosius penkerius metus fiksuojamas vis didėjantis gyventojų skaičius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuose, o tuo pačiu vis daugiau šeimų susiduria su darželių trūkumo problema. Skaičiai – stebinantys. Nors Kauno ir Vilniaus rajonuose apsigyveno maždaug panašus skaičius naujakurių, pirmajame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas papildomai pradėjo lankyti 1559 vaikų, o Vilniaus rajone – tik 15.  

Kauno rajone 2020 m. savivaldybės švietimo įstaigose eilėse liko laukti 897 švietimo įstaigų nelankančių 1,5–2,5 metų vaikų. Apie laukiančius eilėse Vilniaus rajone informacijos nėra, nors jo gyventojai net peticijomis prašo įsteigti grupes valstybine kalba kalbantiems mažiesiems piliečiams.  

Situacija dramatiška ir nesprendžiama ne vienus metus, todėl Seimo narys Justas Džiugelis organizuoja š. m. birželio 4 d. 11 val. vyksiantį nuotolinį pasitarimą dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo Lietuvos savivaldybių rajonuose, kuriame dalyvaus Klaipėdos, Kauno ir, tikimasi, Vilniaus rajonų savivaldybių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir kiti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai bei su švietimo neprieinamumo problema susiduriantys žiedinių savivaldybių aktyvių bendruomenių atstovai.

Maloniai tikimasi žiniasklaidos dėmesio šiai itin aktualią švietimo neprieinamumo temai.

Pasitarimas vyks nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje. Norintieji dalyvauti prašomi kreiptis elektroniniu adresu egle.zupkaitiene@lrs.lt – bus išsiųsta nuoroda.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-06-03 12:43
Švietimas ir mokslas, Politika
Kontaktinis asmuo
Seimo nario Justo Džiugelio patarėja
Eglė Zupkaitienė
Mob. 8 688 11 391, el. p. egle.zupkaitiene@lrs.lt
pasidalinti
atgal