Opozicija dėl neteisėtos migracijos inicijuoja neeilinį Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdį

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Guoda Burokienė ir Zenonas Streikus kartu su kitų opozicinių frakcijų atstovais Rita Tamašūniene ir Valentinu Bukausku šį penktadienį inicijuoja neeilinį Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdį, kuriame numatomos svarstyti neteisėtos migracijos sukeltos problemos, aptariama savivaldybėse susiklosčiusi kritinė padėtis bei pagalbos joms galimybės, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka. 

LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotoja Seimo narė Guoda Burokienė pažymi, kad valdantieji, priimdami sprendimus, nesidalina informacija su Seimu, pats sprendimų priėmimas – vėluoja, o visa atsakomybė dėl migrantų srautų apgyvendinimo permetama savivaldybėms, su jomis net deramai nepasitarus, neužtikrinus valstybės paramos.

„Esama situacija – kritinė. Tai, kas dabar vyksta tarp savivaldybių ir centrinės valdžios, geriausiai tiktų apibūdinti dviem žodžiais: „atsakomybės nusimetimas“. Savivaldybėms yra tik nurodinėjama, o paramos jos nesulaukia. Tai neįgalios centrinės valdžios požymis. Vyriausybė jau gegužės mėnesį matė A. Lukašenkos grasinimus ir augančius nelegalių migrantų srautus. Tačiau realaus plano, kaip tai suvaldyti, per du mėnesius parengta nebuvo. Yra atskiri bandymai gesinti atskiras migrantų sukeltas problemas, bet tai ne ilgalaikis planas ir tikrai ne tinkamiausias būdas problemai spręsti. Ne gana to, bijomasi kalbėtis su Seimu ir teikti informaciją net ir specializuotam Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitetui. Tad matydami savivaldybių nerimą, valdančiųjų abejingumą ir gaudami savivaldybininkų kreipimusis, nusprendėme inicijuoti komiteto posėdį. Reikalausime vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės paaiškinimų ir norėsime išsamiai susipažinti su bent jau artimiausio laikotarpio planais. Seimas negali būti nušalintas nuo problemos sprendimo“, – sako Seimo narė G. Burokienė.

Pasak LVŽS frakcijos atstovės, parlamentinę kontrolę vykdyti planuojama sistemingai ir tai tikrai ne paskutinis opozicijos inicijuojamas komiteto posėdis šiuo klausimu.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-07-08 13:38
Savivalda, regionai, Politika
pasidalinti
atgal