Opozicijos inicijuotas nelegalios migracijos klausimams spręsti skirtas Seimo komiteto posėdis nukeliamas

Seimo opozicija piktinasi, jog jos šį penktadienį inicijuotas nelegalios migracijos problemai spręsti skirtas Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto (VVSK) posėdis yra nukeliamas į kitą pirmadienį, liepos 12 d. Tokį sprendimą komiteto pirmininkas priėmė penktadienio posėdyje atsisakius dalyvauti vidaus reikalų ministrei A. Bilotaitei.

„Stebina tai, kad ministrė motyvavo negalėsianti penktadienį dalyvauti VVSK posėdyje dėl to, kad jos didelis užimtumas. Tuo tarpu atsidarius jos, kaip ministrės darbotvarkę – ji penktadienį yra užpildyta tik iki 13 val.

Norint realiai spręsti prisikaupusias problemas kartu su Seimo komitetu, laiko tikrai buvo galima surasti. Juo labiau, kad klausimas yra ypatingos svarbos. Savivaldybės jaučiasi apleistos centrinės valdžios, su jomis nesitariama priimant pagrindinius nelegalių migrantų apgyvendinimo savivaldybių turimose patalpose klausimus, žmonės nerimauja dėl savo saugumo ir nori papildomų policijos pajėgumų vietovėse, kur migrantai apgyvendinti. Gaila, kad ministrė šiuos sprendimus atidėlioja“, – sako VVSK narė, šešėlinė vidaus reikalų ministrė Guoda Burokienė.

Pasak Seimo narės Guodos Burokienės, opozicija rengia savo pasiūlymus ir sieks, kad pirmadienį vyksiančiame VVSK posėdyje būtų priimtas protokolinis nutarimas, kuriuo Vyriausybė būtų įpareigota bendradarbiauti su savivalda, užtikrinti nelegalių migrantų testavimą ir vakcinaciją nuo COVID-19, taip pat bus pateikti pasiūlymai didinti gyventojų saugumui. Tam, G. Burokienės manymu, būtų galima plačiau pasitelkti ne vien policiją, bet ir šaulius, kurie turi ypač didelį pasitikėjimą visuomenėje.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-07-09 09:32
Politika, Žiniasklaida, viešieji ryšiai
pasidalinti
atgal