Dėl Dieveniškių gyventojų protesto

Lietuvos teritoriją laikinai administruojantys asmenys dar kartą parodė visišką bejėgystę, sprendžiant nelegalios migracijos problemą. Užsienio reikalų ministro G.Landsbergio vizitas Turkijoje ir Irake ne tik nei kiek nesumažino migracijos masto, bet netgi ją padidins, nes tarptautinių lėktuvų reisų iš Bagdado į Minską skaičius išaugo dvigubai. Valstybės siena kaip buvo, taip ir liko neapsaugota, per ją šimtai pažeidėjų kasdien ir toliau plūsta į šalį.

Nelegalių migrantų laikino apgyvendinimo, maitinimo ir kiti klausimai sprendžiami praktiškai visas problemas paliekant savivaldybėms. Į vietos gyventojų nuomonę, teisėtus interesus ir galimas grėsmes neatsižvelgiama.

Šiandien į Dieveniškes, kurių gyventojai nesutinka su didelio skaičiaus nelegalių migrantų apgyvendinimu miestelyje, pasiųstos gausios specialiosios paskirties policijos pajėgos , kurios gali būti panaudotos. Niekada su žmonėmis nesitariantys ir net jų neišklausantys, Lietuvos teritoriją laikinai administruojantys asmenys griebėsi vienintelio argumento, kurį turi pokalbiuose su savo šalies piliečiais – prievartos.

LIETUVOS ŠEIMŲ SĄJŪDIS:

 

  1. Griežtai smerkia Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų bandymą naudoti jėgą prieš savo piliečius ir solidarizuojasi su Dieveniškių gyventojais.
  2. Kviečia Lietuvos Šeimų Sąjūdžio narius ir šalies žmones palaikyti miestelio gyventojų protestą, o gyvenančius netoli nuo Dieveniškių esančiuose rajonuose ir turinčius galimybę - nedelsiant vykti į Dieveniškes.
  3. Prašome visais būdais informuoti apie pagalbą Dieveniškių žmonėms kitus Lietuvos piliečius, nes mūsų kvietimas masinės informacijos priemonėse bus blokuojamas.
  4. Tuo atveju, jei Lietuvos teritoriją laikinai administruojantys asmenys išdrįstų panaudoti ginkluotą jėgą prieš savo šalies piliečius, bus organizuojamos masinės Dieveniškių gyventojų palaikymo ir pilietinio pasipriešinimo akcijos visoje šalyje.
  5. Apie visus Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų bandymus ar siekius prieš gyventojų valią ir su jais nepasitarus, prievarta apgyvendinti nelegalius migrantus jų savivaldybėse prašome nedelsiant informuoti Lietuvos Šeimų Sąjūdį:        

https://seimusajudis.lt/kontaktai/

  

         Lietuvos Šeimų Sąjūdis

Pranešimą paskelbė: Asociacija Kauno forumas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-07-23 17:17
Savivalda, regionai, Politika
pasidalinti
atgal