Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininko susitikimas su generaline prokurore

Po rugpjūčio 10 d. mitingo prie Seimo ir po jo vykusių vadinamųjų riaušių ši tema nuolat eskaluojama žiniasklaidoje. Lietuvos šeimų sąjūdis nebuvo šio mitingo organizatorius, tačiau asociaciją nuolat stengiamasi apkaltinti. Dar dvi dienos iki šių įvykių viešai pranešėme apie apgaulingą naudojimąsi mūsų organizacijos vardu ir atsiribojome nuo organizatorių. Po įvykių paskelbėme pareiškimą, kuriame pasmerkėme smurtą.

Šiame mitinge, kaip eiliniai piliečiai dalyvavo Lietuvos šeimų sąjūdžio nariai. Keletas jų buvo prie Seimo ir pasibaigus mitingui, tačiau neteisėtuose veiksmuose nedalyvavo - priešingai, stabdė žmones, net per mikrofoną ragino nesiimti smurto, nurodė policijos pareigūnams provokatorius, kas matyti ir filmuotoje medžiagoje, kuri yra paskelbta.

Nepaisant to, keli iš jų buvo sulaikyti ir jiems pareikšti suklastoti kaltinimai, matyt, vien todėl, kad jie yra LŠS nariai ir siekiant daryti spaudimą tiek jiems, tiek organizacijai. Tai neabejotinai yra bauginimas ir siekis teisiškai susidoroti už politines pažiūras, nes net prokuroro nutartyje dėl sulaikymo kaip įtarimą patvirtinantis faktas nurodoma narystė "Šeimų marše", nors tokios organizacijos Lietuvoje iš viso nėra.

Lietuvos šeimų sąjūdį pasiekė informacija ir iš kitų piliečių, kurie patvirtino tą patį. Visiems sulaikytiems ir suimtiems pateikiami įtarimai, paskubomis surašyti pagal šabloną. Vienas asmuo sulaikytas apsvaigęs nuo narkotikų - tuo apkaltinami visi iki vieno. Viešą renginį filmuoti niekas nedraudžia, tą darė praktiškai visi mitingo dalyviai, tačiau sulaikytiesiems už tai pareikšti kaltinimai "Neteisėtu duomenų apie privatų asmens gyvenimą rinkimu". 

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai naudojo prievartą neteisėtai, iš anksto neįspėję ir nepareikalavę nutraukti nesankscionuotus veiksmus, kaip reikalaujama policijos įstatyme. Visa Lietuva matė ir socialiniuose tinkluose paskelbtus vaizdo įrašus apie neproporcingą jėgos naudojimą, kai nesipriešinantys žmonės buvo pargriaunami ant žemės ir jiems į veidą gausiai purškiamos dujos.

Dėl visų šių faktų Lietuvos šeimų sąjūdis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Šiandien įvyks LŠS pirmininko Raimondo Grinevičiaus susitikimas su generaline prokurore Nida Grunskiene. Apie rezultatus informuosime.

Pranešimą paskelbė: Asociacija Kauno forumas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-09-08 02:14
Teisėsauga, teisėtvarka, Politika
pasidalinti
atgal