Šviesesnės Kalėdos vienišiems senjorams – išdalinta per 300 šventinių laiškų ir atvirukų

Vilniuje, Paupio aikštėje šiemet organizuojama šventinė socialinė iniciatyva – Kalėdų paštas vienišiems senjorams. Specialiai tam įrengtoje dėžutėje nuo lapkričio pabaigos jau surinkta per 300 rajono gyventojų, vilniečių ir svečių laiškų, šventinių sveikinimų ir atvirukų. Jais dalį vienišų Lietuvos senjorų jau pradžiugino iniciatyvos organizatoriai – Nacionalinio socialinės integracijos instituto Senjoro programa ir nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“.

„Lankydami senelius pastebime, kad šiuo metu jie jaučiasi itin vieniši – kai kurių artimieji gyvena toli ir negali atvykti per šventes, kiti – jau likę vienui vieni. Mūsų socialinių darbuotojų padėjėjai kasmet stengiasi praskaidrinti šį laikotarpį: kartu puošia namus, gamina, prisėda arbatos puodeliui ar pašnekesiui. Senjorai labai džiaugiasi dėmesiu, todėl net ir mažiausi gestai jiems yra reikšmingi“, – sako Rugilė Bitautaitė, Nacionalinio socialinės integracijos instituto Senjoro programos vadovė. 

Anot jos, laiškai yra labai asmeniškas, nuoširdus ir jautrus kontaktas – laiškai dažniausiai rašomi artimiausiems žmonėms, tad vienišiems senjorams tokia dovana yra labai laukiama.

„Seneliams, kuriuos jau aplankėme, laiškai suteikė tiek džiaugsmo, jog jų veiduose sušvito šypsenos, kai kurie laiškus skaitė po keletą kartų, tai tikrai jautrūs ir labai gražūs momentai. Kartu su senjorais mes esame be galo dėkingi, kad Paupio gyventojai ir lankytojai skyrė laiko sukurti mažą šventę“, – pasakoja R. Bitautaitė.

Sveikinimus gavę senjorai džiaugėsi dėmesiu, studijavo piešinius, atvirukus ir dovanėles, bei dėkojo juos siuntusiems autoriams: „Tokios dovanos nesitikėjau, čia kaip laiškas nuo anūko – labai malonu gauti laišką iš kito miesto“, – džiaugėsi Klaipėdietė Liubov.

Anot „Darnu Group“ rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovo Egidijaus Sys, skirtingais tyrimais įrodyta, kad bendruomenės, priklausymo jausmas yra viena svarbiausių sąlygų laimės jausmui. Dabar skaičiuojama, kad beveik kas trečias žmogus pasaulyje gyvena vienas arba jaučiasi vienišas.  

„Todėl labai džiaugiamės laiškus rašančių žmonių aktyvumu ir geranoriškumu, jų dėka vienišiems senjorams galime padovanoti artumo jausmą, kurio jiems šiuo metu labai trūksta. Kalėdų pašto dėžutėje sulaukėm ir labai išradingų siuntinių: vaikų bei moksleivių rankų darbo atvirukų, surištų piešinių knygelių, nuotraukų ir kitų nedidelių staigmenų. Šią iniciatyvą tęsime iki pat švenčių pabaigos ir pasirūpinsime, kad laiškai pasiektų senolius bei praskaidrintų jiems šį laikotarpį,“ – sako E. Sys.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Paupio kavinės bei turgus – čia galima nemokamai pasiimti specialiai kalėdiniam paštui pagamintus atvirukus, juos užrašyti ir išsiųsti. Kalėdų pašto dėžutė Paupio aikštėje laiškų ir atvirukų lauks iki pat sausio 6 d., o organizatoriai bendromis jėgomis sveikinimus surinks ir perduos senjorams skirtinguose Lietuvos miestuose dar keletą kartų tarp švenčių ir po Naujųjų metų.

Pranešimą paskelbė: Integrity PR
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2021-12-23 12:44
Socialinė sauga, Laisvalaikis, pramogos
pasidalinti
atgal