Į šventinius Kovo 11-osios renginius atvyksta Lenkijos delegacija

2022 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Kovo 10–11 dienomis Seime viešės Lenkijos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininkė Ivona Arent (Iwoną Arent) ir jos vadovaujama delegacija.

Svečius priimsianti Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu grupės pirmininkė Rita Tamašunienė tvirtina, kad Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai yra kaip niekada puikūs, vyksta intensyvus parlamentinis bendradarbiavimas.

Pasak R. Tamašunienės, geopolitinė realybė reikalauja kaip įmanoma glaudesnių santykių tarp Lenkijos ir Lietuvos, ypač saugumo ir gynybos srityse. „Lietuva su nerimu stebi situaciją Ukrainos pasienyje su Lenkija bei kitomis ES šalimis. Mes sveikiname ryžtingus Lenkijos Vyriausybės veiksmus priimant Ukrainos karo pabėgėlius. Tikimės ir susitikimuose su Lenkijos parlamentarais aptarti abipusės pagalbos klausimus“, – tvirtina Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu grupės pirmininkė. Pasak jos, su kolegomis iš Lenkijos bus kalbama ir apie bendras pastangas remti Ukrainos siekį tapti visateise Europos Sąjungos nare ir kuo greičiau suteikti jai ES kandidatės statusą.

Lenkijos delegacijos vizito programa

Kovo 10 d., ketvirtadienį, 15.30 val. Seimo lankytojų centre svečiai dalyvaus parodos „Lenkija ir Lietuva – kartu vardan laisvės“ atidaryme.

Kovo 11 d., penktadienį,

9 val. Konstitucijos salėje Lenkijos delegacija susitiks su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu grupės nariais;

10 val. Kovo 11-osios Akto salėje dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime ir Valstybės Nepriklausomybės stipendijos įteikimo ceremonijoje;

11.20 val. – Lenkijos delegacijos komentarai žiniasklaidai prie Konstitucijos salės (iš Aleksandro Stulginskio salės pusės);

12 val. – Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimas
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-03-09 10:53
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal