Seime – konferencija „Lietuvos demografinės situacijos tendencijos viešosios politikos kontekste“

Gegužės 18 d., trečiadienį, 10 val. Seimo Konstitucijos salėje, Nacionalinė šeimos taryba kartu su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu organizuoja konferenciją „Lietuvos demografinės situacijos tendencijos viešosios politikos kontekste“.

Renginio dalyviams sveikinimo žodį tars: Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, Seimo Laikinosios grupės „Už šeimą“ pirmininkė Vilija Aleknaitė Abramikienė, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Konferencijos tikslas

 

Atsižvelgiant į sudėtingą Lietuvos demografinę padėtį, nemažėjančią Lietuvos piliečių emigraciją ir kartų kaitos neužtikrinantį gimstamumą, darantį neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai bei Lietuvos valstybės ir jos visuomenės raidai, buvo priimtas Seimo 2018 m. rugsėjo 20 d. nutarimas Nr. XIII-1484, kuriuo patvirtinta Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategija. Praėjus beveik ketveriems metams, demografinė padėtis ir toliau blogėja, todėl labai svarbu ir vėl grįžti prie šios aktualios temos.

Daugelis demografinių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria Lietuva, yra ilgalaikių demografinių procesų pasekmė. Šios dienos viešosios politikos sprendimai, nukreipti į demografinių procesų subalansavimą, gali duoti rezultatus tik ateityje. Siekiant užtikrinti, kad viešosios politikos sprendimai pasiektų norimų rezultatų, reikia adekvataus demografinių procesų ir veiksnių suvokimo, įrodymais grįstų sprendimų, profesionalios nuolatinės stebėsenos, tarpinstitucinio ir tarptautinio bendradarbiavimo. Dėl to konferencijos metu demografijos tema bus nagrinėjama iš trijų perspektyvų: mokslininkų, ministerijos ir savivaldybių. Bus analizuojami demografiniai iššūkiai Lietuvoje: procesų apžvalga ir viešosios politikos atsako poreikis, gimstamumą ir vaikų auginimą skatinantys veiksniai bei demografiniai praradimai Lietuvoje.

Dalyviai

Pranešimus skaitys prof. Aušra Maslauskaitė (VDU), prof. Birutė Obelenienė (VDU), doc. Dalija Snieškienė(VDU), doc. Daumantas Stumbrys (VDU), prof. Irena Juozeliūnienė, dr. Irma Budginaitė-Mačkinė (VU), doc. Paulius Skruibis (VU), dr. Ingrida Gečienė (Socialinių inovacijų institutas), kiti ekspertai, Nacionalinės šeimos tarybos nariai, ministerijos ir savivaldybių atstovai. Dalyvaus daugelis šeimų tarybų ir komisijų narių šalies savivaldybių.

Konferencijos transliaciją bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, paspaudus šią nuorodą.

 

lt

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-05-16 11:26
Socialinė sauga, Politika
pasidalinti
atgal