Premjerė susitiko su Flandrijos Ministru Prezidentu Janu Jambonu

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Belgijos regiono Flandrijos Ministru Prezidentu Janu Jambonu. Susitikime Vyriausybėje aptartas Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimas bei galimybės jį plėsti žaliosios ekonomikos, atsinaujinančios energetikos ir inovacijų srityse, skirta dėmesio Europos saugumo situacijai, tęsiantis Rusijos pradėtam karui Ukrainoje, pasidalinta Lietuvos patirtimi kovojant su dezinformacija ir propaganda bei užsitikrinant energetinę nepriklausomybę. 

„Esame dėkingi Flandrijai, kad mūsų bendradarbiavimas prasidėjo kone nuo pirmųjų mūsų atkurtosios nepriklausomybės dienų. Bendradarbiavimo tąsa iki šių dienų rodo, kad esama daugybės sričių, kuriose galime būti vienas kitą suprantantys, abipusiškai naudingi ir kultūriškai įdomūs. Tikiu, kad įveikus laikiną pandeminį sąstingį, bendradarbiavimą tik gilinsime ir plėsime“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė. 

Susitikime pažymėta, kad Lietuva norėtų ir stiprinti ryšius informacinių ir finansinių technologijų, biotechnologijų sektoriuose, matomos partnerystės perspektyvos atsinaujinančios energetikos ir vandenilio technologijose, gyvybės moksluose. 

Taip pat aptarta po Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pasikeitusi saugumo situacija Europoje. Ministrė Pirmininkė nuoširdžiai padėkojo už Belgijos, o kartu ir Flandrijos solidarumą su Baltijos regionu bei dalyvavimą NATO Oro policijos misijose, įsitraukimą į Lietuvoje dislokuotą aljanso priešakinių pajėgų kovinę grupę.  

Susitikime kalbėta ir apie vieningo tarptautinio atsako į Rusijos karinę agresiją, remiamą Baltarusijos režimo, būtinybę, sankcijų Rusijai įgyvendinimą, paramą Ukrainai ir jos karo pabėgėliams, bendradarbiavimą padedant atkurti šią karo nuniokotą šalį bei rytinio NATO flango stiprinimą.

Pranešimą paskelbė: Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-05-16 16:49
Tarptaut.santykiai, Energetika
pasidalinti
atgal