logo Spaudos centras

Už išleidžiamas aliuminio pakuotes gamintojams ir importuotojams bus taikomas nulinis tarifas

Stabiliai aukštos aliuminio kainos tarptautinėse žaliavų rinkose lėmė VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) valdybos sprendimą Lietuvos gėrimų gamintojams ir importuotojams nuo šių metų birželio 1 dienos taikyti naują tarifą už į rinką išleidžiamas aliuminio pakuotes.

Per ne pelno organizacijos USAD valdybos posėdį nuspręsta už aliuminio skardinę gamintojams ir importuotojams taikyti nulinį tarifą vietoj dabar esančio 0,6 ct/vnt. Kitoms pakuotėms taikomi tarifai lieka nepakitę.

„Aliuminio žaliavos kainos jau kurį laiką išlieka aukštos, prognozuojama, kad artimiausiu metu jos nenukris. Todėl pardavę surinktas ir perdirbimui paruoštas pakuotes galime gauti didesnes pajamas“, – paaiškina USAD vadovas Gintaras Varnas. Jis priduria, kad augant energijos kainoms, vidutiniam darbo užmokesčiui ir infliacijai ne pelno siekianti organizacija toliau gerina savo veiklos efektyvumą, kad neigiamas ekonomikos tendencijų poveikis būtų kuo silpnesnis.

Statistikos departamento duomenimis, balandžio mėnesį metinė infliacija Lietuvoje siekė 16,8 procento. Vidutinis mėnesio darbo užmokestis iki mokesčių paskutinį praėjusių metų ketvirtį augo 10,2 procento. Tokie ekonomikos rodikliai, anot G. Varno, neleidžia atsipalaiduoti ir verčia nuolat modeliuoti naujus ateities scenarijus.

Gamintojai ir importuotojai už aliuminio skardines nuo 2022 metų birželio 1 dienos mokės 0 ct/vnt., už plienines skardines – 5 ct/vnt., už vienkartinius stiklinius butelius – taip pat 5 ct/vnt. Nesikeičia ir tarifai už plastikines pakuotes, kurios sudaro didžiąją dalį visų per užstato sistemą surenkamos taros. Šioms pakuotėms nuo šių metų pradžios yra taikomas 2,7 ct/vnt. tarifas – mokestis nedidėja jau kelerius metus iš eilės.

2021 metais Lietuvos gyventojai grąžino 655,4 mln. vienkartinių gėrimų pakuočių, pagamintų iš PET plastiko, aliuminio, plieno ir stiklo. Iš viso grąžinta daugiau kaip 341 mln. PET plastiko pakuočių, per 272 mln. aliuminio skardinių ir 41,7 mln. stiklo butelių.

Iš viso nuo užstato sistemos veiklos pradžios Lietuvoje gyventojai susigrąžino užstatą už daugiau kaip 3,62 mlrd. vienkartinių pakuočių. USAD nustatyti tarifai mokami nuo kiekvienos į Lietuvos rinką išleistos pakuotės.

Pranešimą paskelbė: Fabula Rud Pedersen Group
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai žiniasklaidai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-05-25 12:41
Pramonė, gamyba Verslas, ekonomika, finansai
Kontaktinis asmuo
Inga Tarasonienė
Projektų vadovė
[email protected]
+370 614 05939
Prisegti failai
USAD_aliuminis(jpg, 1.24 MB)