Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Prezidentą dėl galimo energetikos ministro Dainiaus Kreivio viešųjų ir privačių interesų pažeidimo

2022 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Petras Gražulis atkreipia Prezidento Gitano Nausėdos dėmesį į tai, kad energetikos ministras Dainius Kreivys nuolat vengia atsakyti į Seimo narių klausimus, kiek už elektrą moka per akcijų paketus valdomos jo įmonės, įskaitant ir prekybos tinklą „Moki-Veži“. Neatsako net į raštiškus Seimo narių paklausimus šia tema.

P. Gražulis pagrįstai klausia, kodėl D. Kreivys neatsako į šiuos klausimus, nes jei neturėtų ko slėpti, neišsisukinėtų. „Esu įsitikinęs, kad toks atsakymų vengimas galimai rodo, kad ministras D. Kreivys susimažino jo valdomų įmonių elektros kainas, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi ir specialiomis, kitoms įmonėms neprieinamomis žiniomis. Seimo nariai užkulisiuose kalba kad D. Kreivys, pasinaudojęs ministro pareigomis, anksčiau už kitus įsirengė saulės energijos ir vėjo parkus ir kad būtent todėl jam dabar yra labai naudinga aukšta elektros kaina, nes jis per savo valdomas įmones galimai perparduoda šią elektros energiją kitoms įmonėms ir taip asmeniškai pelnosi“, – teigia P. Gražulis.

Parlamentaras stebisi, kodėl į tokią situaciją visiškai nereaguoja žiniasklaida – juk tai ne kotleto Baltarusijoje suvalgymas, kuo kaip baisiausiu nusižengimu buvo kaltinamas ankstesnis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Atsižvelgus į pastarąjį atvejį, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda reikalavo J. Narkevičiaus atsistatydinimo, Seimo narys P. Gražulis prašo kad Prezidentas būtų vienodai principingas ir priimtų teisingus sprendimus dėl energetikos ministro  D. Kreivio.

P. Gražulio kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą G. Nausėdą ir raštą D. Kreiviui galima rasti ČIA.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-10-04 11:09
Politika, Kiti pranešimai
pasidalinti
atgal