Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos konferencija „Lūžio taškas ikimokykliniame ugdyme 2025 - kaip nesusimauti"

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) spalio 13 d., 11 val., Telšių kultūros centre (Respublikos g. 18, Telšiai) organizuoja konferenciją „Lūžio  taškas ikimokykliniame ugdyme 2025 – kaip nesusimauti“.

Nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinis ugdymas tampa visuotiniu vaikams nuo 2 metų amžiaus. Tai reiškia, kad kiekvienam ikimokyklinukui turės būti užtikrinta vieta ugdymo įstaigoje, jei to pageidautų tėvai (globėjai). Ši nuostata bus įgyvendinama palaipsniui – jau nuo 2023 metų visuotinis ikimokyklinis ugdymas bus taikomas keturmečiams, o 2024 metais – ir trimečiams. Tokį sprendimą Seimas priėmė dar 2020 metais.

Prognozuojant, kad 2024–2025 metais į ikimokyklinio ugdymo įstaigas būtų atvesta 80 proc. šiandien darželių nelankančių vaikų, anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, reikėtų įrengti papildomai 6,5 tūkst. vietų, per 300 grupių. Tokioms pertvarkoms įgyvendinti reikės beveik  80 milijonų eurų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad ikimokyklinis ugdymas yra savarankiškoji savivaldybių funkcija – savivaldybės yra pilnai atsakingos už ikimokyklinio ugdymo kokybę ir prieinamumą visiems vaikams, kad jie galėtų lankyti ikimokyklinio ugdymo mokyklas ir darželius.

Konferencijoje, kurioje dalyvaus LŠMPS ikimokyklinių įstaigų profesinių sąjungų pirmininkai, ugdymo įstaigų vadovai iš visos Lietuvos, daugelio savivaldybių švietimo skyrių vedėjai, bus diskutuojama, kuo remiantis Lietuvos Respublikos Prezidentūra pasiūlė šį švietimo įstatymo pakeitimą, kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybė ruošiasi jo įgyvendinimui, su kokiais iššūkiais susidurs savivaldybės ir kokią įtaką šis sprendimas turės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų ekonominėms, socialinėms ir darbo sąlygoms.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir panelinėje diskusijoje dalyvaus:

- Vilma Bačkiūtė, Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos patarėja,

- prof. Ramūnas Skaudžius, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministras,

- Jonas Mickus, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais,

- Lina Bagdanavičienė, Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos prezidentė,

- Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-10-12 09:27
Švietimas ir mokslas, Politika
Renginio pradžia
2022-10-13, ketvirtadienis11:00
Renginio pabaiga
2022-10-13
Renginio vieta
Telšių kultūros centras, Respublikos g. 18, Telšiai
pasidalinti
atgal