Prezidentas: mūsų vertybės apibrėžia, kur prasideda Europa ir kur ji baigiasi

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos, Latvijos ir Rumunijos Prezidentais dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamame simpoziume „Europos idėja“. Nuotoliniu būdu į renginio dalyvius kreipėsi Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Europos Komisijos (EK) Pirmininkė Ursula von der Leyen.

Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos Prezidentai simpoziume „Europos idėja“ pasisakė diskusijoje apie Europos ateities viziją. Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Lietuva jau prieš šimtmečius pasirinko būti Europos dalimi, o Europa pasirinko Lietuvą.

Šalies vadovo teigimu, šiuo metu Europa išgyvena iššūkių laikotarpį – karinė agresija, karo nusikaltimai, pabėgėlių ir energetinė krizė verčia Europą imtis aktyvių veiksmų ir ginti savo vertybes. Pasak Lietuvos vadovo, Europos Sąjungos vadovai krizių akivaizdoje demonstruoja tvirtą politinę valią ir priima iki šiol laikytus neįmanomais sprendimus – dėl finansinės ir karinės paramos Ukrainai, energetinio saugumo ir Europos sienų apsaugos. Prezidentas akcentavo, kad iššūkių akivaizdoje ES turi išlikti ištikima savo pamatinėms vertybėms – ginti laisvę, teisės viršenybę ir žmogaus orumą.

„Mūsų bendros vertybės apibrėžia, kur prasideda Europa ir kur ji baigiasi. Agresyvus Rusijos elgesys ypač išryškina skirtumus tarp Europos ir ne Europos,  tuo metu Ukraina demonstruoja, ką reiškia būti europiečiu ir ginti europietiškas vertybes“, – sakė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2022-11-25 11:15
Tarptaut.santykiai, Politika
pasidalinti
atgal