Dalyvaudama svarbiuose Lietuvai atsinaujinančios energetikos projektuose, „TAEM Projektų valdymas“ tvirtina savo pozicijas rinkoje

„Ignitis grupės“ plėtojamame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone užbaigti statybos darbai, kurių valdymą ir techninę priežiūrą atliko įmonė „TAEM Projektų valdymas“. Šiuo metu vykdomi jėgainių bandymo, paleidimo derinimo darbai.

Žalią elektros energiją šiame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone gamins 14 jėgainių, kurių bendra instaliuota galia – apie 63 MW. UAB „TAEM Projektų valdymas“ šiame projekte buvo patikėtas projekto, statybos ir aikštelės valdymas, statinio statybos techninė priežiūra bei statybos darbų saugos koordinatoriaus funkcijos. Projektas startavo 2020 m. trečią ketvirtį, o užbaigti planuojama iki 2023 m. pabaigos.

Parke įrengtos dviejų tipų 220 m aukščio jėgainės

Apie 2–2,5 km nuo Lietuvos ir Latvijos sienos pastatytas 14 vėjo jėgainių parkas. Statant parką, rekonstruota sklypų melioracijos sistema, nutiesta apie 9 km naujų ir suremontuota 4 km esamų privažiavimo kelių, įrengta TP pastotė, įrengti elektros kabeliai.

Parke įrengtos dviejų tipų jėgainės, kurių aukštis be sparnuotės – 145 ir 155, o su sparnuote – 220 metrų. Ant bokštų įrengtos 72 m ilgio mentės, kurių kiekviena sveria apie 21 toną.

„Pamatų įrengimas yra svarbus etapas vėjo jėgainių statybose, nes jis užtikrina stabilumą ir saugumą visam vėjo jėgainės konstrukcijos kompleksui. Prieš pradedant darbus objekte, buvo parengtas detalus tvarkaraštis, kuris apėmė visus darbo etapus ir numatė reikalingus išteklius: medžiagas, įrangą ir darbuotojus, – pasakoja apie vėjo jėgainių pamatų įrengimo subtilybes UAB „TAEM Projektų valdymas“ rinkodaros direktorius Virginijus Palubinskas. – Pamatai įrengiami pagal parengtus darbo projekto sprendinius, kuriuose įvertinti grunto geologinių tyrimų duomenys, parinkti pamatų parametrai, armavimo sprendiniai.“

Mažeikių vėjo jėgainių pamatai – tai 23 m skersmens betono plokštės ant gręžtinių polių, kurių gylis – nuo 10 iki 15 m. Jėgainių pamatams sunaudota apie 12,5 tūkst. kub. m betono.

Kaip suvaldyti procesus, kuriuos lemia net ir oras

Jėgainių montavimo darbams buvo pasitelktas 174 m darbinio aukščio kranas. Šiuo atveju projektą valdžiusiai „TAEM Projektų valdymas“ buvo svarbus tikslus projekto valdymas, detalus darbų grafikas.

Tam, kad į objektą galima būtų atvežti ir sumontuoti 72 m ilgio mentes, jėgainės bokšto segmentus, turi būti įrengti tvirto pagrindo keliai ir montavimo aikštelės, o logistika suplanuota išvengiant staigių posūkių, nuolydžių, todėl paprastai atliekami bandomieji važiavimai. Kranas į objektą turi atvažiuoti tiksliai tuo metu, kai galima pradėti montavimą, nes nesuvaldytas laiko ir darbų grafikas reikštų nereikalingas sąnaudas už brangių mechanizmų prastovas. Kelių įrengimą bei jėgainių montavimą vykdė skirtingi rangovai, objekte dirbo daugybė suinteresuotų šalių, todėl sukoordinuoti ir suderint projekto procesus taip, kad rezultatas būtų tinkamas ir pasiektas efektyviausiu būdu, kaip akcentuoja užsakovai – UAB „VVP Investment“ – buvo tiesiog būtina.

„Procesų suvaldymas yra itin svarbus darbų frontas, kuriame sprendimus lemia ir keliai, ir oro sąlygos, todėl bent kelios dienos prieš montavimą visus reikšmingus privažiavimų, jėgainių montavimo aikštelių parametrus reikia dar kartą patikrinti – įvertinti galimas rizikas ar nuokrypius ir padaryti viską, kad jų būtų išvengta, kad visos operacijos vyktų numatytu laiku“, – pasakoja V.Palubinskas.

Kuo naudingos dvi paslaugos viename pakete

Tačiau ne viską įmanoma numatyti, todėl valdant projektą tenka priimti ir greitus sprendimus, ištinka nenumatytos situacijos dėl naujų aplinkybių, informacijos, klaidų. Projekto valdytojai „TAEM Projektų valdymas“ šiame objekte taip pat vykdė ir techninę priežiūrą. Toks paslaugų paketas, pasak įmonės atstovo, optimizuoja ir efektyvina darbus, nes išvengiama nereikalingo dubliavimo, paprastesnė ir greitesnė komunikacija, specialistai padeda vieni kitiems, tinkamos darbų kokybės užtikrinimas leidžia sklandžiau valdyti ir darbų grafiko laikymąsi.

Objekte dirbo „TAEM Projektų valdymas“ komanda, kurią sudarė 7 specialistai: elektros dalies, melioracijos, kelių, statybos inžinieriai, turintys darbo su atsinaujinančios energijos jėgainėmis patirties, pamatų ir kelių statybos inžinieriai, elektros darbų inžinierius. Veiklą koordinavo statybos vadovas, kuris koordinavo pamatų ir jėgainių montavimo (UAB „Nordex Lithuania“) rangovus, kelių ir melioracijos rangovus (UAB „Kuršasta“), TP pastotės ir elektros kabelių įrengimo rangovus (UAB „Žilinskis ir Ko“).

Patirtis atsinaujinančios energetikos projektuose – nuo 2012-ųjų

Mažeikių rajone įgyvendintas vėjo jėgainių projektas įmonei „TAEM Projektų valdymas“ yra jau ketvirtas. 2013–2016 m. įmonė dalyvavo įgyvendinant vėjo jėgainių parkus Pagėgiuose ir Šilutės rajone. Viename iš jų įrengta 30, kitame – 24 jėgainės. Įmonė pagal savo kompetencijas buvo atsakinga už projekto statybos valdymą, statinio statybos techninę priežiūrą, vykdė statybos darbų saugos koordinavimo funkcijas.

Pirmasis įmonės projektas buvo 2012 m. trijuose Šilutės rajono kaimuose. Įmonė tuomet įrengė apie 5 km privažiavimo kelių, 6 km melioracijos sistemų, jėgainių aptarnavimo aikšteles, kurių plotas – 10,8 tūkst. kv. m ir vykdė techninę priežiūrą.

Lietuva, „Wind Europe“ duomenimis, yra tarp lyderių tų šalių, kurios investuoja daugiausiai į vystomus vėjo energetikos projektus. Įvairiose vystymo stadijose esančių Lietuvos vėjo elektrinių parkų bendroji galia siekia per 2,7 GW, o jų realizacija Lietuvai galėtų patenkinti apie 60 proc. suvartojamos elektros kiekio. „Mes siekiame būti reikšminga šio proceso dalimi ir panaudoti savo įmonių – „TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ – sukauptą patirtį, dirbant atsinaujinančios energetikos objektuose, – akcentuoja V.Palubinskas. – Savo klientams mes padedame optimizuoti procesus, valdyti terminus, spręsti problemas, identifikuoti ir užkardyti klaidas bei pasiekti planuotus projekto tikslus. Pastarieji metai pateikė iššūkių dėl kainų – mes esame pasirengę padėti suvaldyti ir šią situaciją, atstovauti klientų interesams.“

„TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ yra sukaupusios būtinų atsinaujinančios energetikos projektų įgyvendinimui kompetencijų, taip pat ir sudėtingoje elektros dalyje. Šių įmonių ir jų specialistų patirtis bei moderni vadyba yra faktoriai, kurie leidžia sėkmingai konkuruoti energetikos projektų rinkoje.

„Mūsų bendrą darbą su „TAEM Projektų valdymas“ laikome sėkmingu. Visuose projektuose nutinka neplanuotų situacijų, iškyla netikėtų problemų ar papildomų klausimų, tačiau kai dirbama rūpestingai, proaktyviai, turint reikiamas kompetencijas atitinkamose srityse, tos netikėtos situacijos ar iškilę klausimai nepakeičia projekto krypties, eigos ar rezultatų, – vertindami statybos valdytojo darbą sako užsakovai. – Džiaugiamės, kad kartu su „TAEM Projektų valdymas“ pavyko sėkmingai atlikti didelį ir pakankamai sudėtingą darbą. Tikimės sėkmingai užbaigti jėgainių parko testavimus bei paleisti jį veikti ir gaminti švarią ir žalią elektros energiją.“ 

„TAEM Projektų valdymas“ nuotr. 

Pranešimą paskelbė: MB „Redakcija plius"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
atgal